Facebook a Microsoft se spojily v boji pro využívání energie z obnovitelných zdrojů

Společnost Facebook spolupracuje s technologickou firmou Microsoft a ekologickými společnostmi na podpoře energie získané z obnovitelných zdrojů. V souvislosti s tím vznikla speciální aliance pro obnovitelné zdroje - Renewable Energy Buyers Alliance. Ta má prolomit bariéry, kterým podniky čelí kvůli regulačním orgánům. Agentura Bloomberg informuje o tom, že aliance má firmám usnadnit přístup k energii získané z obnovitelných zdrojů.

Facebook a Microsoft chtějí ve své činnosti využívat čistší energii a odebírat ji přímo od distributorů, kteří ji vytváří právě pomocí obnovitelných zdrojů. Ředitel pro energetickou strategii ve společnosti Microsoft Brian Janous říká, že je těžké tyto distributory čisté energie sehnat. On přitom usiluje o to, aby se emise oxidu uhličitého snížily o 9,5 milionu tun.

Využívání obnovitelné energie je podle Janouse náročné především pro malé firmy. Zamezit v tom má právě samotná aliance složená z velkých korporací, jež se pokusí zatlačit na regulátory.  Z toho důvodu právě společnosti Microsoft a Facebook společně s více než šedesáti dalšími firmami zahájily vzájemnou spolupráci.

Tato silná synergie vzniká díky organizacím Business for Social Responsibility (Byznys pro sociální zodpovědnost), World Resources Institute (Světový institut pro obnovitelné zdroje), Rocky Mountain Institute a World Wildlife Fund (Světový fond na ochranu přírody).

Facebook chce do roku 2018 při svém podnikání využívat polovinu elektřiny z obnovitelných zdrojů. Všechny jeho aktivity chce postupem času pohánět pomocí bezuhlíkové energie. Agentuře Bloomberg to sdělil ředitel pro energetickou strategii Facebooku Bill Weihl.

Nové seskupení plánuje na příští týden schůzi v sídle společnosti Microsoft ve městě Redmond. Firmy se tam chtějí podělit o své zkušenosti a nápady. To má přispět k výraznějšímu využívání energie získané z obnovitelných zdrojů. Ta je přitom šetrná pro životní prostředí.

 

 

Zdroj: Bloomberg.com, Zet

Facebook a Microsoft se spojily v boji pro využívání energie z obnovitelných zdrojů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.