Evropské země zažívají v dopravě jeden z nejnáročnějších víkendů letošní sezóny

Jeden z dopravně nejnáročnějších víkendů letošní letní sezony se podle očekávání projevil na silnicích řady evropských zemí, zejména na hlavních tazích k Jaderskému moři. Zácpy a několikakilometrové kolony hlásily Rakousko, Německo, Itálie, Maďarsko a Slovinsko. O aktuální situaci informovaly národní automotokluby včetně českého ÚAMK.

Zřejmě neproblematičtější byla v brzkém odpoledni situace při průjezdu přes Rakousko. „Naše nejhorší obavy pro tento den se naplnily,“ řekl agentuře APA Harald Lasser z rakouského automotoklubu ÖAMTC. Největší zdržení nabírali řidiči na dálnici ze Salcburku ke slovinským hranicím. Zatímco normálně cesta trvá dvě hodiny, v sobotu to bylo až šest hodin. Problematická byla i cesta do Salcburku z Mnichova v Bavorsku, kde právě začínají letní prázdniny.

Až desetikilometrové zácpy byly podle ÖAMTC také v okolí Vídně a Štýrského Hradce. 

Problémy jsou dále před slovinsko-chorvatským hraničním přechodem Macelj ve směru do Chorvatska, kde je 20kilometrová kolona. S dvouhodinovým zdržením je potřeba počítat v obou směrech na přechodech Dragonja a Plovanija na cestě mezi italským Terstem a chorvatskou Pulou. Zhruba o dvacet minut se zpozdí řidiči i na dalších hraničních přechodech mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Z Chorvatska se odpoledne stejně jako dopoledne tvoří kolony u tunelu Sveti Rok a tunelu Učka ve směru z Istrie na Rijeku. Zácpy se tvořily rovněž před mostem na ostrov Krk, v Omiši, v obci Podstrana a před tunelem Svatý Ilja a na Makarské.

Šestikilometrovou frontu aut ohlásil Chorvatský autoklub (HAK) z dálnice A1 u mýtné brány Lučko ve směru na Záhřeb. Dvoukilometrová kolona popojíždí u mýtnice Demerje. Řada čekajících aut v délce šesti kilometrů se natáhla na dálnici A3 u chorvatsko-srbského hraničního přejezdu Bajakovo.

V Německu byly před polednem kolony na jižním směru mnichovského obchvatu a zablokovaná byla prakticky celá dálnice A8 mezi Mnichovem a Rosenheimem i dálnice A3 u Deggendorfu směrem na Pasov. Itálie zase oznámila velké kolony na brennerské dálnici A22 ve směru do centrálních částí země a rovněž u Benátek, Bibione a Boloni.

 

 

Zdroj: ČTK

Evropské země zažívají v dopravě jeden z nejnáročnějších víkendů letošní sezóny Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Čeští studenti zvítězili v prestižní mezinárodní soutěži Microsoftu

  ·

  Tým studentů z pražské univerzity ČVUT se svým projektem, jenž pomáhá dětem s cukrovkou, vyhrál v prestižní mezinárodní soutěži 

  Škoda zvýší v Alžírsku výrobu Octavií, vyrobí jich 2100

  Byznys ·

  Výrobce automobilů Škoda Auto letos v Alžírsku vyrobí 2100 vozů Octavia. Prodej škodovek by měl v roce 2020 v této severoafrické zemi stoupnout z loňských 3000 na zhru…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.