Evropská komise podezřívá internetové obchody s elektronikou z kartelu

Evropská komise zahájila antimonopolní vyšetřování několika obchodů zabývajících se internetovým prodejem spotřební elektroniky. V e-mailu zaslaném agentuře Reuters uvedla, že je podezřívá z kartelových dohod o cenách.

„Evropská komise může potvrdit, že 10. března 2015 její zástupci zahájili v několika členských státech neohlášené inspekce v prostorách řady firem, které působí v oblasti internetového prodeje spotřební elektroniky a elektrických produktů,“ uvedla komise v e-mailu. „Komise má obavy, že dotyčné firmy možná porušují antimonopolní pravidla EU,“ dodala.

Komise neupřesnila, kterých podniků a zemí se vyšetřování týká. Pokud se porušování antimonopolních pravidel potvrdí, může komise podnikům vyměřit pokuty ve výši až deseti procent jejich ročních tržeb.

 

Zdroj: ČTK

 

Evropská komise podezřívá internetové obchody s elektronikou z kartelu Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Novým členem registru neplatičů Solus je Sazka

    Byznys ·

    Novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus se minulý týden stala společnost Sazka. Ta je tak se svou značkou Sazkamobil devátým telekomunikačním operáto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.