Euro je vůči dolaru nejníže za 11 a půl roku

Jednotná evropská měna se včera propadla na novou nejnižší hodnotu vůči dolaru. Jedno euro se prodávalo za méně než 1,1 dolaru, což je nejméně od září 2003. Jednotná evropská měna tak reagovala na  oznámení Evropské centrální banky, která uvedla že už příští týden spustí dříve avizovaný program nákupu dluhopisů, který má podpořit ekonomický růst eurozóny. Dolar na druhé straně posílil i vůči koši předních světových měn.

Euro se včera vůči dolaru ocitlo na 1,0995 USD. K jenu euro oslabilo o 0,3 procenta na 132,23 JPY. I vůči britské měně euro ztratilo, a to až na úrovně, na kerých naposledy bylo v prosinci 2008. Dolar k jenu naopak posílil a to o 0,5 procenta na 120,25 JPY. Vůči koši šesti hlavních měn pak dolar vzrostl o 0,5 procenta na 96,408 bodu, během dne přitom vystoupil až na 96,457 bodu, nejvýše od září 2003.

Prezident ECB Mario Draghi na včerejší tiskové konferenci oznámil, že program nákupu dluhopisů začne banka realizovat 9. března. ECB hodlá každý měsíc nakupovat dluhopisy za 60 miliard eur. Draghi uvedl, že se banka bude vyhýbat dluhopisům, jejichž výnosy budou nižší než depozitní sazba ECB, která nyní činí -0,2 procenta.

 

Zdroj: ČTK

 

Euro je vůči dolaru nejníže za 11 a půl roku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.