Česko i Lucembursko usilují o hostitelství Evropského bankovního úřadu

Česká republika a Lucembursko zůstávají i po středečním jednání premiérů obou zemí nadále konkurenty ve snaze hostit Evropský bankovní úřad (EBA). Ten se po odchodu Velké Británie z Evropské unie přesune z Londýna. Po středečním jednání v Lucemburku to Bohuslav Sobotka a Xavier Bettel řekli novinářům.

„My jsme se dnes vzájemně informovali o tom, že jak Česká republika, tak Lucembursko má obdobnou ambici,“poznamenal Sobotka. Očekává, že se s Bettelem bude ještě bavit o parametrech obou kandidatur.

Úřad, který má v Londýně 159 zaměstnanců a na jehož jednání ročně přijíždí 10 000 až 15 tisíc lidí, by se měl přestěhovat kvůli brexitu.

Na posledním unijním summitu Evropská komise uvedla, že v červnu předloží svou představu parametrů, které by měla splňovat země mající o sídlo EBA zájem.

Česká vláda upřednostnila bankovní úřad před Evropskou lékovou agenturou (EMA), která rovněž sídlí v Londýně.

 

 

Zdroj: ČTK

Česko i Lucembursko usilují o hostitelství Evropského bankovního úřadu Foto: ČTK/Dospiva Jakub: Český premiér Bohuslav Sobotka a jeho lucemburský protějšek Xavier Bettel

reklama

Další články

  1. Nominujte svůj internetový projekt do IEA16

    Komerční sdělení ·

    Máte poslední příležitost přihlásit váš internetový projekt do nejvýznamnější soutěže internetové efektivity, soutěže IEA. Nominace budou uzavřeny tento pátek 12. květ…

  2. BBC: Spojené státy vyzbrojí Kurdy pro boj o Rakka

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump schválil dodávku zbraní pro kurdské síly, které bojují proti takzvanému Islámskému státu (IS) v Sýrii. Uvedl to Pentagon. Podle BBC Wor…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.