Česká Excalibur Army uzavřela s ukrajinskou armádou zakázku za stovek milionů korun

Desítky obrněných vozidel a samohybných houfnic dodá česká společnost Excalibur Army ukrajinské armádě. Hodnota zakázky dosahuje řádu stovek milionů korun. Informaci ve čtvrtek zveřejnil deník E15 na základě vyjádření skupiny Czechoslovak Group, do které firma patří. Na dodávce spolupracuje česká firma s polskou společností Wtorplast.

Součástí dodávky jsou bojová vozidla pěchoty BVP-1, vyráběná v Československu do roku 1989, po generální opravě a ruské houfnice 2S1 Gvozdika, které se vyráběly i v Polsku a byly ve výzbroji české armády. Technika se vyváží na Ukrajinu přes Polsko se souhlasem českého licenčního orgánu, řekl deníku mluvčí Czechoslovak Group Andrej Čírtek. Přesný počet a hodnotu objednaných vozidel nechtěla skupina zveřejnit.

Průmyslový a zbrojařský holding Czechoslovak Group, který se v minulosti jmenoval Excalibur Group, zastřešuje zhruba dvě desítky společností. Firma Excalibur Army obchoduje s vojenským materiálem. V minulosti například dodala raketomety indonéské armádě a poskytuje materiál i služby české armádě.

 

 

Zdroj: ČTK

Česká Excalibur Army uzavřela s ukrajinskou armádou zakázku za stovek milionů korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.