reklama

Doplňovací volby v Pensylvánii – čeká republikány první ztráta od zvolení Trumpa?

V úterý čekají okrsek v americkém státě Pensylvánie doplňující volby do Sněmovny reprezentantů. O křeslo, uvolněné republikánem Timem Murphym, který rezignoval kvůli sexuálnímu skandálu, se uchází demokrat Conor Lamb a republikán Rick Saccone. Případné vítězství Conora Lamba by mohlo být první ztrátou pro republikány od zvolení Donalda Trumpa.

Mohlo by vás zajímat

Tyto doplňovací volby mohou být také jakýmsi lakmusovým papírkem podpory Donalda Trumpa v tomto státě, ale ještě více testem před nadcházejícími listopadovými volbami, po kterých si musí republikáni udržet většinu v kongresu, aby eliminovali šance demokratů na vyvolání impeachmentu Donalda Trumpa.

Okrsek, táhnoucí se od předměstí Pittsburghu až po západní Virginii a hranice státu Ohio, se v loňském roce uvolnil poté, co stávající člen Sněmovny reprezentantů republikán Tim Murphy rezignoval kvůli tomu, že ženu, se kterou měl poměr, nutil k podstoupení potratu.

K vítězství demokratického kandidáta Lamba by mohla paradoxně pomoct jeho konzervativnost, která může být pro obyvatele tohoto okrsku atraktivní a mohla by jeho republikánskému protikandidátovi ubrat několik voličů.

Třiatřicetiletý Conor Lamb se totiž jako bývalý námořní a federální prokurátor v kampani profiluje jako příznivec současné podoby zbraňové legislativy, zároveň však prohlašuje, že bude bránit některým republikánským škrtům, týkajících se vzdělávání a některých sociálních programů. Při svých veřejných vystoupeních bývá opatrný při kritizování Donalda Trumpa, který má v tomto průmyslovém okrsku velmi vysokou podporu.

O tom jak důležité volby to pro republikánskou stranu budou, svědčí i to, že Pensylvánii navštívil s projevem, podporujícím Saccona i prezident Spojených států amerických Donald Trump. Jedná se přitom teprve o jeho druhou návštěvu v úřadě prezidenta, ovšem i při té první v lednu letošního roku stál po jeho boku Rick Saccone.

 

Zdroj: ZET

Doplňovací volby v Pensylvánii – čeká republikány první ztráta od zvolení Trumpa? Foto: ČTK

reklama

Další články

 1. Trápí CEFC vysoké úroky z úvěrů?

  Byznys ·

  Čínská skupina CEFC China Energy si v poslední době byla ochotna krátkodobě půjčovat peníze za mimořádně vysoké úroky, a to až ve výši 36 procent ročně. S odvoláním na…

 2. Zástupci CDU/CSU a SPD podepsali koaliční smlouvu

  Společnost ·

  Zástupci konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) dnes v Berlíně podepsali koaliční smlouvu. Stalo se tak téměř šest měsíců po parlamentních volbách. Vel…

 3. Škoda Auto hlásí rekordní únor

  Byznys ·

  Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto měla nejlepší únor za 123 let existence firmy, svým zákazníkům po celém světe dodala 92.800 vozů. Je to nárůst o 14,3 procenta …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.