Do příštího týdne zmizí z Česka poslední pumpy Agip

Nejpozději do pondělí zmizí z Česka poslední čerpací stanice značky Agip. Sdělil mluvčí maďarské ropné skupiny MOL v ČR Tomáš Pavlík. MOL loni v létě převzal 125 pump Agip od italské společnosti Eni. S jejich přejmenováním začal v říjnu 2015, trvalo tak zhruba rok. Jako poslední sundá MOL loga Agip z čerpacích stanic v Praze 4 a jedné čerpací stanice v Jablonci nad Nisou.

Skupina MOL již dříve uvedla, že do budoucna plánuje mít v Česku dvě značky - MOL a Pap Oil. Značku MOL má nést zhruba 60 procent stanic skupiny v Česku, zbytek bude Pap Oil. Maďarský holding v létě 2015 přejmenoval v ČR 44 čerpacích stanic značky Lukoil, jejichž převzetí dokončila skupina v prosinci 2014.

Pavlík uvedl, že po přejmenování pump Agip dostane nové jméno drtivá většina čerpacích stanic Slovnaft v ČR. „Většina z nich bude přebarvena do zelené barvy MOL, menší část do značky Pap Oil,“ sdělil Pavlík. Přejmenování více než 20 pump Slovnaft by podle něj mělo být ukončeno během zimy. Původní jméno zůstane pouze čerpací stanici Lety v katastru obce Horosedly na Písecku.

S celkovými 308 čerpacími stanicemi je MOL druhým největším provozovatelem benzinových pump na českém trhu. Jedničkou je Benzina patřící petrochemickému holdingu Unipetrol. Po převzetí části (68) stanic od OMV bude mít více než 400 čerpacích stanic. Minulý týden Unipetrol uvedl, že do konce září bylo do barev Benziny přebarveno 13 čerpacích stanic OMV. Dalších 15 má následovat do konce roku, celý projekt má být dokončen v roce 2017.

Společnosti skupiny MOL v Česku vykázaly loni v úhrnu zisk přes 800 milionů korun proti ztrátě 1,65 miliardy Kč v roce 2014. Tržby za prodej zboží, vlastních výrobků a služeb meziročně klesly o více než třetinu na zhruba 60 miliard korun. Pavlík dříve uvedl, že čísla za rok 2015 mají díky akvizicím, integraci a fúzi čtyř společností zkreslující výpovědní hodnotu.

MOL je mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti. Vlastní více než 1900 čerpacích stanic ve 12 zemích střední a jihovýchodní Evropy. Působí ve více než 40 zemích a zaměstnává téměř 28.000 lidí po celém světě. Provozuje i čtyři rafinérie a dva petrochemické závody.

 

 

Zdroj: ČTK

Do příštího týdne zmizí z Česka poslední pumpy Agip Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Panama přestává být daňovým rájem

    Byznys ·

    Panama ve čtvrtek podepíše mnohostrannou úmluvu o sdílení detailů týkajících se zahraničních daňových poplatníků s dalšími vládami. Jde tak o velký krok, který povede …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.