Do finále Czech Grand Design poprvé postoupila konfekční módní kolekce

Do závěrečné nejužší nominace cen Czech Grand Design 2014 se v kategorii Módní designér roku poprvé dostala také konfekční kolekce. Její autorka Ivana Mentlová navrhla pro českou módní značku Pietro Filipi kolekci pro období jaro-léto, která bude k dostání v celkem čtyřech zemích. Vybrané šaty z kolekce a díla dalších nominovaných designérů jsou od 27. ledna k vidění v Národním technickém muzeu. Výherce každé z celkem jedenácti kategorií bude vyhlášen na slavnostním ceremoniálu 14. března. 

„Je to důkazem, že i konfekční kolekce může být takhle krásná,“ řekla ke kolekci Ivany Mentlové šéfredaktorka časopisu Elle, Andrea Běhounková, která je i členkou poroty. Šaty z kolekce nazvané Silverline se budou v tisíci kusech prodávat ve čtyřech zemích světa. 

Pro Pietro Filipi v minulosti vytvořil kolekci i Jakub Polanka, druhý finalista kategorie Módní designér roku. Jedná se o výraznou osobnost české módní návrhářské scény. Jako jediný Čech totiž vystudoval Institut Français de la Mode - prestižní pařížskou školu oděvního designu. Jeho kolekci jaro-léto 2015 zastupuje zejména četné řasení a volány. 

Posledním finalistou kategorie Módní designér roku je skupina LaFormela, trojice návrhářů ve složení Miroslava Kohutiárová, Kateřina Ravasová a Antonín Soukup, jejichž kolekce uhranula porotkyni Běhounkovou na zářijovém Prague Fashion Weekend 2014. „Je dokonalá po všech stránkách,“ řekla.

Porotci všech kategorií zhodnotili uplynulý rok jako velmi úspěšný pro český design, a přiznali, že rozhodování o absolutních vítězích v jednotlivých kategoriích bude obtížné. Ceny Czech Grand Design budou pro všech 11 kategorií uděleny na slavnostním předávání ve Stavovském divadle 14. března 2015. Letos vítězové obdrží cenu v podobě japonského kimona, které navrhla loňská vítězka módní kategorie Monika Drápalová. 

Vítězem loňského ročníku v zastřešující kategorii „Designér roku 2013“ byl Jan Čapek za design nafukovacích hraček Pes Bulík a Formule pro Fatra Napajedla. 

 

 

Zdroj: Zet

Do finále Czech Grand Design poprvé postoupila konfekční módní kolekce Foto: MH. Czech Grand Design - kolekce Ivany Mentlové

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.