Dnes je poslední den pro odevzdání daňového přiznání

Dnes je poslední den, kdy mohou poplatníci, kteří nevyužívají služeb daňového poradce, odevzdat daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2014. Finanční správa každoročně tomto období rozšiřuje v souvislosti s daňovými přiznáními úřední hodiny na finančních úřadech. Dnes tak budou otevřeny od 8:00 do 18:00.  

V případě, že poplatník podá daňové přiznání po zákonné lhůtě a se zpožděním delším než pět pracovních dnů, finanční úřad automaticky ze zákona přistupuje k výpočtu pokuty. Pokud ale vypočtená pokuta nedosáhne 200 korun, úřad ji nepředepíše a neplatí se.

V případě využití služeb daňového poradce je lhůta prodloužena do 1. července. Finanční správa očekává, že lidé letos odevzdají přibližně stejný počet daňových přiznání jako loni, tedy přibližně 1,94 milionu.

 

Zdroj: ČTK

 

Dnes je poslední den pro odevzdání daňového přiznání Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. IBM investuje 3 miliardy dolarů do internetu věcí

    Byznys ·

    Americká technologická společnost IBM oznámila, že založí novou divizi zaměřenou na internet věcí. V následujících čtyřech letech do ní vloží tři miliardy dolarů. Chce…

  2. McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky

    Byznys ·

    Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's bude v několika provozovnách v Německu a USA testovat dvě novinky. V Německu chce začít nabízet roznášení…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.