Díky loňským akvizicím stoupají technologické společnosti Lenovo tržby z chytrých telefonů

Technologické společnosti Lenovo vzrostly díky loňskému odkupu Motoroly a serverových divizí IBM ve třetím finančním čtvrtletí tržby o 31 procent. Čistý zisk jí naopak od října do prosince klesl o pět procent na 253 milionů dolarů (6,2 miliardy korun). Analytici přitom očekávali zisk okolo 200 milionů dolarů (4,9 miliardy korun). 

Obě akvizice učinilo Lenovo kvůli tomu, že chce získat větší podíl na stále se rozvíjejícím trhu s chytrými telefony. Záměr se zatím daří, protože tržby ve třetím finančním čtvrtletí vzrostly o 31 procent na 14,1 miliard dolarů (345 miliard korun). Prognózy oproti tomu předpovídaly tržby v hodnotě 13,7 miliard dolarů (335 miliard korun).

Předseda představenstva a generální ředitel, Yuanging Yang, vzhledem k novým akvizicím řekl, že firma je na „startovní čáře nového závodu“.

„Výsledky ukazují, že máme správnou strategii a že jsme učinili správné akvizice. Jsem si jistý, že jsme připraveni vyhrát,“ řekl Yang v prohlášení.

„Naše hlavní PC podnikání si udržuje vedoucí pozici a dále se zlepšuje ziskovost. Obě nově vzniklé divize dosahují v prvním čtvrtletí roku po začlenění do společnosti velké dynamiky. Definitivně se staly našimi motory růstu,“ sdělil Yang.  

 

Zdroj: BBC, Zet

Díky loňským akvizicím stoupají technologické společnosti Lenovo tržby z chytrých telefonů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.