Údajný stoupenec IS prý ve Francii zabil dva lidi

Možná dva lidé přišli v pátek o život na jihu Francie, kde údajný stoupenec Islámského státu, ozbrojený i granáty, zajal v jednom supermarketu několik rukojmích. Uvedla to francouzská média s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování; jde však zatím o předběžnou bilanci a podle některých zdrojů byli útočníci dva. Policie na místě podle stanice BFMTV podniká operaci zaměřenou na záchranu rukojmích. Prezident Emmanuel Macron dal ministru vnitra pokyn, aby se osobně vydal na místo.

Drama podle webu Midi Libre zřejmě začalo tím, že z jednoho auta dva muži stříleli na čtyři členy pohotovostní policejní jednotky CRS v Carcassonne. Jeden z policistů byl zasažen do ramene a převezen do nemocnice. Dvojice útočníků prchala směrem k Trèbes, kde v místním supermarketu řetězce Super U údajně zabili jednoho muže a další osobu vážně zranili.

Týž list se však v další části své on-line reportáže zmiňuje již jen o jednom únosci, který podle svědků při vstupu do obchodu vypálil několik ran a vykřikl Alláhu akbar (Bůh je veliký), jakož i vyjádření starosty obce, který vyjádřil lítost nad dvěma oběťmi. „Všechen personál a zákazníci opustili obchod,“ tvrdil Eric Menassi. „Je to drama,“ několikrát zopakoval.

 

 

Zdroj: ČTK

Údajný stoupenec IS prý ve Francii zabil dva lidi Foto: ČTK/News Pictures/Facebook

reklama

Další články

  1. v roce 2016 žilo na území Česka 493 400 cizinců

    Společnost ·

    V Česku ke konci roku 2016 pobývalo 493 400 cizinců. Šlo o největší počet od roku 1993. Proti roku 2015 se jejich počet zvýšil o 28 700. Informaci ve čtvrtek oznámil Č…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.