Coca-Cole se snížil zisk o 14 procent kvůli klesajícímu zájmu v USA

Zisk největšího světového výrobce nealkoholických nápojů, společnosti Coca-Cola, klesl ve třetím čtvrtletí o 14 procent na 2,1 miliardy dolarů. Důvodem poklesu je snižující se poptávka po sycených nápojích na domácím americkém trhu. 

Coca-Cola zároveň uvedla, že plánuje zahájit program snižování nákladů. Po oznámení výsledků spadly ceny akcií amerického výrobce nealkoholických nápojů o 4 procenta 

Coca-Cola ve své výsledkové zprávě také uvedla, že má za cíl dosáhnout do roku 2019 úspor v objemu tří miliard dolarů ročně, a to rozšířením výrobních aktivit.

Výkonný ředitel Muhtar Kent poznamenal, že poté, co firma letos zveřejnila priority, které mají podpořit dlouhodobě udržitelný růst, začala pozorovat známky pokroku. Kent ale uvedl, že podnik nadále čelí složitým makroekonomickým podmínkám, a podniká kvůli tomu další kroky, včetně dalšího zjednodušení organizace.

Zdroj: ČTK, Reuters

Coca-Cole se snížil zisk o 14 procent kvůli klesajícímu zájmu v USA Foto: Plechovky nealkoholického nápoje Coca-Cola Zdroj: Profimedia

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.