Co přinese nový iPhone představený v sále Steve Jobs Theater?

Úterý v 19:00 místního času představí technologická společnost Apple své nové iPhony. Půjde o velký večer i ve spojitosti s otevřením nového sídla. Pikantní bude i místo představení nových modelů. Dojde k němu totiž v sále nového Steve Jobs Theateru. Na rádiu Zet o nadcházející události hovořil redaktor serveru mobil.idnes.cz Luděk Vokáč. 

„V podstatě víme, že nový iPhone by měl mít displej roztažený co nejvíce po celé přední straně. Bude to takové zvláštní řešení, kdy vlastně v horní části přední strany telefonu zůstane sluchátko a kolem něj bude protažený displej až nahoru do krajů. Zároveň tak na spodní straně by měl být displej až vlastně ke krajům,“ řekl Vokáč na rádiu Zet.

Nový iPhone tak pravděpodobně přijde o čtečku otisků prstů, Touch ID a o klasické home tlačítko. Všechny chytré telefony Applu je přitom doposud měly. Otázkou je, jak tuto inovaci přijme veřejnost. Někteří lidé si totiž iPhone bez home tlačítka nedokáži představit. Podle spekulací by se pak telefon otevíral výhradně obličejem nebo pomocí scanneru oční rohovky.

Dalším inovativním prvkem by mělo být bezdrátové nabíjení telefonu, o němž se mluví i s dalšími nástupnickými modely.

„Dejme tomu, že jim budeme říkat iPhone 7S. Tyto modely by měly mít v podstatě dosavadní design, jak vypadal iPhone 7, jak vypadal iPhone 6S. Nicméně mají mít kovový nebo hliníkový rámeček a záda mají být skleněná nebo z nějakého tvrzeného skla, tak aby i tyto telefony mohly mít bezdrátové dobíjení. U iPhonu 8 by to pak měla být samozřejmost,“ informoval Vokáč. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s redaktorem portálu mobil.idnes.cz Luďkem Vokáčem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše. 

 

Zdroj: Zet

Co přinese nový iPhone představený v sále Steve Jobs Theater? Foto: Al Medwedsky / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Británie schválila zákon o právní odluce od EU

  Byznys ·

  Britská Dolní sněmovna přijala v noci na úterý v rámci druhého čtení návrh zákona, jenž má představovat základ právní odluky Spojeného království od Evropské unie. Má …

 2. KLDR varuje USA před nově uvalenými sankcemi

  Společnost ·

  Severní Korea v pondělí pohrozila Spojeným státům, že zaplatí vysokou cenu. Stane se tak v případě, když Rada bezpečnosti OSN schválí americký návrh nové rezoluce zpří…

 3. Irma a Harvey budou USA stát kolem 290 miliard USD

  Byznys ·

  Řádění hurikánů Irma a Harvey bude stát Spojené státy kolem 290 miliard dolarů (6,3 bilionu Kč), což představuje zhruba 1,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). P…

 4. Nejlepší rating na světě má Německo

  Byznys ·

  Analytická společnost Dun & Bradstreet (D&B) zvýšila rating Německu v kategorii nejnižšího rizika návratnosti investice o jeden stupeň. Jde o nejlepší rating z…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.