Citáty byznysových vizionářů, kteří změnili svět

Úspěch je v byznysu často definován podle bohatství. Všech pět následujících vizionářů mají nejen to. Vrcholu dosáhly prostřednictvím inovativních produktů, péče o své zákazníky i zaměstnance a respektem ke zbytku světa. Podívejte se, jak tito lidé popisují úspěch, své podnikání a dopad na společnost svými vlastními slovy.

Jeff BEZOS, zakladatel Amazonu:

„Jednou z oblastí, která je pro nás typická, je neúspěch. Myslím, že jsme nejlepším místem na světě pro selhání. Máme v tom bohatou praxi. Selhání a vynález jsou neoddělitelná dvojčata. K vymýšlení nových věcí musíte experimentovat, a pokud předem víte, že to bude fungovat, není to experiment“ 

Foto: Blue Origin

Howard SCHULTZ, generální ředitel kavárenské sítě Starbucks

„Vždy jsem byl řízený a hladový. Dlouho poté, co se jiní zastavili k odpočinku a zotavení, jsem stále běžel a hnal se za něčím, co nikdo jiný nemohl vidět.“

Foto: commons.wikimedia.org

Evan SPIEGEL, spoluzakladatel Snapchatu

„Nejlepší věc, kterou můžeme udělat, je poskytnout nejlepší možnou základnu pro ty, kteří přijdou po nás.“ 

Foto: commons.wikimedia.org

Blake MYCOSKIE, zakladatel neziskové společnosti TOMS, která navrhuje a prodává boty

„Myslím, že je skutečně ve světě potřeba charitativních a neziskových organizací, ale já jsem cítil, že bych mohl využít podnikání – něco, v čem jsem skutečně dobrý – k tomu, abych vyřešil problémy dětí, které potřebují boty nebo oční péči.“

Zdroj: WSJ

Elon MUSK, zakladatel Tesla Motors a Space X 

„Talent je nesmírně důležitý. Je to jako ve sportovním týmu. Tým, který má nejlepšího individuálního hráče, často vyhraje. Tato šance se ale znásobuje, když tito hráči spolupracují na strategii, kterou společně vyvíjí.“ 

Foto: Youtube.com

Zdroj: Business Insider, Zet

Citáty byznysových vizionářů, kteří změnili svět Foto: Jeff BEZOS; Zdroj: Blue Origin

reklama

Další články

1. Odpůrci brexitu podle průzkumů posilují

Byznys ·

Podle dvou pondělních průzkumu veřejného mínění vzrostl po čtvrteční vraždě britské poslankyně Jo Coxové počet příznivců, kteří jsou pro setrvání v Evropské unii (EU).…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.