Chorvatský cestovní ruch čeká rekordní rok, tržby mohou dosáhnout 8 miliard eur

Chorvatský turistický sektor letos směřuje k dalšímu rekordnímu roku. Podle zprávy analytiků bankovního domu Raiffeisenbank Austria (RBA) by mohly jeho příjmy poprvé přesáhnout osm miliard eur (216,2 miliardy Kč). Na rekordní úrovně by se podle RBA letos měl vyšplhat i počet turistů a počet přenocování.

Mohlo by vás zajímat

V prvním pololetí počet turistů podle údajů chorvatského statistického úřadu meziročně vzrostl o 2,8 procenta. Počet přenocování se zvýšil o 4,4 procenta.

„Čísla za prvních šest měsíců potvrzují naše očekávání, že se rýsuje další vynikající turistická sezona. Předpokládáme, že celoroční počet přenocování posedmé za sebou stoupne,“ uvedli analytici RBA.

V loňském roce navštívilo Chorvatsko celkem 14,3 milionu turistů, což byl meziroční nárůst o 9,3 procenta. Počet přenocování se zvýšil o 7,7 procenta na 71,6 milionu. Příjmy turistického sektoru pak stouply o 7,6 procenta na rekordních 7,96 miliardy eur, uvedla agentura APA.

Chorvatsko je již dvě desetiletí nejpopulárnější turistickou destinací pro české občany. Počet příjezdů českých turistů do Chorvatska loni stoupl o čtyři procenta na 739.231. Čeští turisté rovněž po Němcích, Slovincích a Rakušanech obsadili v Chorvatsku čtvrté místo v počtu přenocování.

 

 

Zdroj: ČTK

Chorvatský cestovní ruch čeká rekordní rok, tržby mohou dosáhnout 8 miliard eur Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.