Chemické firmy Dow Chemical a DuPont jednají o sloučení

Americký výrobce chemikálií Dow Chemical a jeho konkurent DuPont vedou jednání o případné fúzi. Agentuře Reuters to v úterý sdělily dva zdroje obeznámené se záležitostí. Každá ze společností má v současnosti tržní hodnotu téměř 60 miliard dolarů (téměř 1,5 bilionu Kč).

Podle zdrojů listu The Wall Street Journal, který zprávu o jednáních přinesl jako první, by firmy mohly sloučení oznámit v příštích dnech. Výkonným předsedou nové společnosti by se měl stát generální ředitel Dow Chemical Andrew Liveris. Generálnímu řediteli DuPont Edwardu Breenovi by jeho stávající funkce zůstala.

K dohodě o fúzi ale firmy zatím nedospěly a rozhovory mohou podle The Wall Street Journal ještě zkrachovat.

Dow Chemical vyrábí suroviny a materiály, které se používají téměř ve všech podnikatelských sektorech a regionech na světě. Jejím sloučením s DuPont by vznikla společnost s tržbami přes 90 miliard dolarů a významným postavením na řadě trhů od plastů po průmyslovou chemii a zemědělské přípravky.

Mluvčí společnosti Dow Chemical se ke spekulacím odmítla vyjádřit. Reakci firmy DuPont se zatím nepodařilo získat.

 

 

Zdroj: ČTK

Chemické firmy Dow Chemical a DuPont jednají o sloučení Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.