Cena bitcoinů stále klesá, čínská burza BTCChina zastaví své obchody

Hlavní čínská bitcoinová burza BTCChina zastaví k 30. září veškeré obchody s touto kryptoměnou. Důvody tohoto rozhodnutí nezdůvodnila Od čtvrtka rovněž zastavuje registraci nových uživatelů. Informaci uvedla na svém blogu. Cena bitcoinu na tuto skutečnost reagovala rychlým propadem, který zahájila už v předchozích dnech. Aktuálně stojí bitcoin asi 3500 dolarů, ještě před dvěma týdny však cena atakovala hranici 5000 dolarů.

Kurz bitcoinu od začátku roku vzrostl o téměř 350 procent. Od 4. září, kdy Čína zakázala jednotlivcům a organizacím získávat finance prostřednictvím primární nabídky mincí (ICO), ale cena bitcoinu klesla o více než 1000 dolarů. ICO se používá při vydávání nových kryptoměn, podle čínské centrální banky to ale představuje nelegální získávání financí. Začaly se přitom šířit zprávy, že čínská vláda hodlá domácí trhy kryptoměn zavřít, připomněla agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Cena bitcoinů stále klesá, čínská burza BTCChina zastaví své obchody Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Juncker vyzývá k větší jednotě EU

    Společnost ·

    Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker ve středu v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie. Ve zprávě o stavu společenství se vy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.