CDU/CSU a SPD podepíšou v Berlíně novou koaliční smlouvu

Zástupci konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) dnes odpoledne v Berlíně podepíšou koaliční smlouvu. Ve středu by pak ve Spolkovém sněmu, kde disponují pohodlnou většinou, měli znovu kancléřkou zvolit šéfku CDU Angelu Merkelovou.

Již třetí velká koalice za poslední čtyři volební období se nerodila jednoduše, a Německo se jí tak dočká až téměř půl roku po zářijových volbách. Původně Merkelová usilovala o vznik koalice se svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými, po listopadovém krachu jednání se ale znovu obrátila na sociální demokraty. Ti sice po parlamentních volbách, v nichž stejně jako CDU/CSU výrazně oslabili, pokračování velké koalice vylučovali, nakonec se pro ni ale znovu rozhodli.

 

Zdroj: ČTK

CDU/CSU a SPD podepíšou v Berlíně novou koaliční smlouvu Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Plán na reformu eurozóny nabere zpoždění

    Společnost ·

    Plán na reformu eurozóny, který chtěli zástupci Německa a Francie původně představit na summitu Evropské unie koncem března, bude mít zpoždění. Napsal to dnes server n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.