BBC: Trump přitvrdí kontroly přicházejících muslimů a postaví zeď na mexické hranici

Prezident Spojených států Donald Trump na svém Twitteru oznámil, že na hranicích mezi USA a Mexikem vybuduje zeď. V následujících dnech má dojít rovněž k podepsání několika opatření, které mají zahrnovat „extrémní prověřování“ lidí přicházejících ze Středního východu a Afriky. O prohlášení informovalo BBC World Service. 

Prezident Spojených států Donald Trump potvrdil, že na hranicích mezi USA a Mexikem dojde k vybudování zdi. Uvedl to na svém Twitteru. Nová americká hlava států očekává, že v nadcházejících dnech dojde k podepsání několika vládních nařízení. Ta mají přitom souviset s přistěhovalectvím a zabezpečením státních hranic.

Nová opatření budou podle jeho slov zahrnovat „extrémní prověřování“ lidí přicházejících z muslimských zemí Středního východu a Afriky.Tyto kroky by měly ve svém důsledku omezit počet uprchlíků.

Vybudování zdi na hranicích s Mexikem, jejíž délka má přesahovat 3 tisíce kilometrů, bylo jedním z klíčových témat Trumpa během loňské prezidentské kampaně. V ní Trump rovněž prohlašoval, že náklady za stavební práce uhradí samotné Mexiko. Cenu za realizaci stavby přitom odhadoval na 8 miliard dolarů.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Teroristický útok v somálském hlavním městě Mogadišu si vyžádal deset obětí. Došlo rovněž k zranění více než 50 lidí. Útočníci nastražili výbušniny do automobilu a poté ozbrojeni střelnými zbraněmi zaútočili na místní hotel Dayah. Atentátníci pravděpodobně věřili, že připraví o život některé členy parlamentu, kteří se měli v hotelu pohybovat. Bezpečnostní složky uvedly, že eliminovaly čtyři útočníky. K odpovědnosti za útok se přihlásila radikální islamistická skupin aš-Šabáb. Podle očitých svědků si útočníci výbuchem automobilu uvolnili cestu do hotelu a jakmile se dostali do jeho prostor, tak zahájili palbu. Krátce po prvním výbuchu došlo k explozi druhého vozidla.

 

Ze Severní Koreje přeběhl v srpnu loňského roku jeden z nejvýše postavených diplomatů Tche Jong-ho. V rozsáhlém rozhovoru pro BBC v hlavním jihokorejském městě Soulu řekl, že vůdce Kim Čong-un se připravuje proti Spojeným státům americkým použít jaderné zbraně. Režim ale podle jeho slov jednoho dne padne. Během rozhovoru se Tche několikrát odmlčel. Přemýšlel na své blízké, kteří v zemi zůstali. Ve spojitosti s tím si je jistý, že jeho rodina byla za přeběhnutí potrestána. 

 

Na Falklandských ostrovech se stal terčem vandalů hřbitov, na němž jsou uchovány ostatky 237 argentinských vojáků padlých v roce 1982. Policie vyšetřuje škody na soše Panny Marie z Luján, která je patronkou Argentinců. Argentinské ministerstvo zahraničí vyzvalo britské velvyslanectví v Buenos Aires, aby zahájilo vyšetřování. Podle argentinských představitelů jde o politováníhodný čin a to pak především s ohledem na nedávné rozhodnutí Argentiny a Británie identifikovat ostatky 123 argentinských vojáků pohřbených na hřbitově Darwin. Ten přitom leží právě na východní části Falkland. K identifikaci osob má dojít mezi červencem a srpnem letošního roku. 

 

Dcera Michaela Jacksona Paris věří, že její otec byl zavražděn. Uvedla to vůbec poprvé v rámci svého rozhovoru pro časopis Rolling Stone. Zpěvák zemřel v roce 2009 na údajné předávkování propofolem. Jde o lék, který má udržet celkovou anestezii. Z neúmyslného zabití byl později shledán vinným Jacksonův osobní lékař Conrad Murray. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Trump přitvrdí kontroly přicházejících muslimů a postaví zeď na mexické hranici Foto: a katz / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.