BBC: Trump odsoudil úniky informací spojené s vyšetřováním terorismu v Manchesteru

Americký prezident Donald Trump odsoudil úniky informací týkající se vyšetřování útoku v Manchesteru. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service zkritizoval, že americký deník New York Times publikoval detailní fotografie důkazů pořízených na místě pondělního útoku. 

Americký prezident Donald Trump odsoudil úniky informací týkajících se vyšetřování útoku v Manchesteru. Americký deník New York Times zveřejnil detailní fotografie důkazů pořízených na místě pondělního útoku. Ty podle všeho unikly americkým tajným službám.

Britská policie uvedla, že kvůli úniku přerušila výměnu informací s americkou stranou. Výměna nyní již znovu probíhá. Britská premiérka Theresa Mayová o tomto incidentu hovořila s americkým prezidentem na probíhajícím summitu NATO. 

Zveřejnění citlivých záběrů pobouřilo britskou policii a představitele tamní vlády. Trump přislíbil, že požádá americké ministerstvo spravedlnosti, aby únik informací vyšetřilo a v případě potřeby zahájilo stíhání proti viníkovi.

Podle Trumpa neexistuje žádný vztah, kterého si Spojené státy americké váží více než s Velkou Británií. 

Policie mezitím pokračuje ve vyšetřování útoku. Zatím zatkla deset osob.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Americké ministerstvo spravedlnosti se hodlá obrátit k nejvyššímu soudu kvůli Trumpově cestovnímu omezení pro osoby přijíždějící do Spojených států amerických ze šesti převážně muslimských zemí. Platnost opatření zablokoval soud, který se domnívá, že je založeno na náboženské nesnášenlivosti a diskriminaci. Ministerstvo se chce bránit.

 

Z brazilského vězení uprchlo podzemním tunelem devadesát jedna vězňů. Tunel měl kolem třiceti metrů. Devět vězňů se podařilo zadržet, zbytek je stále na útěku. Ve stejném brazilském státě došlo k podobnému útěku z věznice již před několika měsíci.


Vědci zveřejnili první údaje získané americkou kosmickou sondou Juno zkoumající planetu Jupiter. Vědce uchvátily především záběry bouří, ke kterým dochází na pólech. Sonda Juno dorazila k páté planetě od slunce v červenci loňského roku.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Trump odsoudil úniky informací spojené s vyšetřováním terorismu v Manchesteru Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

 1. NATO půjde silněji proti terorismu

  Byznys ·

  Severoatlantická aliance zesílí svůj příspěvek k boji s terorismem. Vstup NATO do mezinárodní koalice bojující proti Islámskému státu (IS) je jedním z prvků tohoto pří…

 2. OPEC prodlouží těžební limity do března 2018

  Byznys ·

  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se rozhodla prodloužit dohodu o omezení své těžby do března příštího roku. Agentuře Reuters to sdělil jeden z delegátů dnešní …

 3. V Česku se po 15 letech objevila cholera

  Společnost ·

  Dva Češi se při pracovním pobytu na ostrově Zanzibar ve východoafrické Tanzanii nakazili cholerou. Tato nemoc byla přitom v České republice zaznamenána před 15 lety. P…

 4. Trumpa čeká první setkání s představiteli EU

  Společnost ·

  Vedle summitu Severoatlantické aliance (NATO) dnes v Bruselu proběhne krátké setkání nového amerického prezidenta Donalda Trumpa s vrcholnými představiteli Evropské un…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.