BBC: Snap zaznamenal výrazný propad akcií, důvodem je menší růst aktivních uživatelů

Počet aktivních uživatelů Snapchatu rostl méně, než se předpokládalo. Z toho důvodu se propadly akcie společnosti Snap o více než 20 procent. BBC World Service rovněž uvádí, že za očekáváním zaostaly navzdory svému růstu i výnosy společnosti. 

Cena akcií společnosti vlastnící aplikaci Snapchat po oznámení výsledků za první čtvrtletí výrazně poklesla. Aplikace umožňuje zveřejnit fotografie, které za určitou dobu zmizí. Firma letos poprvé nabídla své akcie na burze.

Ve svých prvních výsledcích po uvedení na burzu Snap zveřejnil, že počet aktivních uživatelů denně vzrostl o pouhých pět procent na 166 milionů lidí v porovnání s předchozími třemi měsíci roku 2016. Jde přitom o dva miliony uživatelů méně, než se očekávalo. Jejich počet oproti stejnému období loni ovšem stoupl o 36 %.

Tyto zprávy zapříčinily pád akcií Snapu o více než 20 procent. Poupravená ztráta firmy dosahující 188,2 milionu dolarů byla zhruba o 10 milionů dolarů vyšší, než očekávali analytici. Výnosy navzdory tomu vzrostly za čtvrtletí roku o 286 procent na téměř 150 milionů dolarů. Zároveň zaostaly za očekáváním, když se předpokládalo, že budou zhruba o devět milionů dolarů větší.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Americká senátní komise vyšetřující zapojení Ruska do loňských prezidentských voleb si formálně vyžádala dokumenty od bývalého prezidentova poradce pro otázky národní bezpečnosti. Formální žádost je velmi neobvyklý postup. Komise uvedla, že Michael Flynn odmítl při vyšetřování spolupracovat dobrovolně. Flynn musel v únoru odstoupit z postu poradce pro otázky národní bezpečnost prezidenta Donalda Trumpa kvůli tomu, že neposkytl informace o svých jednáních s ruskými diplomaty.

 

Bývalý brazilský prezident Lula da Silva absolvoval pětihodinový soudní výslech kvůli obvinění z korupce. Popřel obvinění, že by v rámci rozsáhlého skandálu kolem státní ropné společnosti Petrobras získal luxusní byt. Bývalý prezident po skončení výslechu pronesl řeč ke svým zastáncům. Pokud se vyhne trestu, hodlá znovu kandidovat v příštích prezidentských volbách. Podle odhadů má šanci stát se favoritem.

 

Podle nové studie mají v Evropě a Severní Americe mladí lidé nakažení virem HIV naději dožít se téměř stejného věku jako lidé bez této nákazy. Dvacetiletí pacienti, kteří zahájili léčbu v roce 2008 či později, mají naději dožít se podobného věku jako zbytek populace. Vděčí za to novějším lékům s výrazně menším množstvím vedlejších účinků. Vědci doufají, že tento pokrok přiměje mnoho lidí k tomu, aby se nechali testovat. Celosvětově žije s nákazou virem HIV podle dostupných údajů asi třicet šest milionů lidí, nejvíce z nich v Africe.

 

Podle rakouských médií byl v této zemi odsouzen žadatel o azyl za válečné zločiny v Sýrii. Za vraždu dvaceti lidí mu soud udělil doživotní trest odnětí svobody. Sedmadvacetiletý muž byl odsouzen za zastřelení neozbrojených a zraněných vojáků po bitvě ve městě Homs. Vinu popírá.

  

Na západě Indie zemřelo podle policie při neštěstí na svatbě více než dvacet lidí. Svatebčany překvapila bouřka. Zřítila se na ně zeď sousedící s přístřeškem, kde se chtěli schovat před nepřízní počasí.

 

Zástupci zemí z celého světa se ve čtvrtek sejdou v Londýně, aby diskutovali o podpoře Somálsku. Svět chce pomoci této zemi překonat humanitární a bezpečnostní krizi. Země se potýká s extrémním suchem. Hrozí jí hladomor.

 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Snap zaznamenal výrazný propad akcií, důvodem je menší růst aktivních uživatelů Foto: faungfupix / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

  1. Nominujte svůj internetový projekt do IEA16

    Komerční sdělení ·

    Máte poslední příležitost přihlásit váš internetový projekt do nejvýznamnější soutěže internetové efektivity, soutěže IEA. Nominace budou uzavřeny tento pátek 12. květ…

  2. BBC: Spojené státy vyzbrojí Kurdy pro boj o Rakka

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump schválil dodávku zbraní pro kurdské síly, které bojují proti takzvanému Islámskému státu (IS) v Sýrii. Uvedl to Pentagon. Podle BBC Wor…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.