BBC: Mexiko zaplatí náklady na hraniční zeď s USA, říká Trump

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump ve své projevu v arizonském Phoenixu řekl, že ukončí vlnu ilegální migrace do země. K tomu dodal, že Mexiko zaplatí stavbu zdi, která bude stát na mexicko-americké hranici. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Ve významném projevu v arizonském Phoenixu prohlásil republikánský kandidát na amerického prezidenta, Donald Trump, že pokud se stane prezidentem, ukončí vlnu ilegální migrace do země. Nelegální přistěhovalci by podle jeho slov měli být posláni zpátky do svých domovských zemí.

Trump rovněž uvedl, že výstavbu zdi mezi Mexikem a Spojenými státy, kterou plánuje v případě svého vítězství, zaplatí Mexiko. Jen několik hodin před projevem se setkal s mexickým prezidentem, který zdůraznil, že Mexiko stavbu financovat nebude.

Trump se v rámci svého hodinového projevu podle BBC nevychýlil ze svých názorů, kterými se prezentuje v prezidentské kampani. Ukázal tak, že pevně stojí proti nelegálním přistěhovalcům. Trump varoval před tím, že USA migranty přijímají. Ti ovšem musí do země vstoupit legálním způsobem a s řádným prověřením. 

___________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Novým brazilským prezidentem se stal Michel Temer. Ve svém projevu prohlásil, že pro Brazílii končí mnoho měsíců nejistoty. Podle jeho slov je na čase, aby se země sjednotila a usilovala o prosperitu. Předpokládá se, že zůstane ve funkci až do dalších voleb v roce 2018. Senát včera poměrem šedesát jedna hlasů ku dvaceti schválil odvolání prezidentky Dilmy Rousseffové kvůli obvinění z manipulací se státním rozpočtem při předvolební kampani před dvěma lety.
 
Podle Světové zdravotnické organizace zatím šíření žluté zimnice v Angole a Demokratické republice Kongo nepředstavuje kritické ohrožení veřejného zdraví. Je však nutné situaci důkladně monitorovat. V oblasti probíhá očkování. Virové horečnaté onemocnění přenášejí komáři.
 
Vědci se domnívají, že nalezli možná nejstarší zkamenělé stopy primitivních forem života. Zkamenělina byla objevena v Grónsku. Pokud se jejich odhad potvrdí, byl by tento důkaz o životě na Zemi o dvě stě milionů let starší než současná nejstarší známá zkamenělina.
 
Austrálie prvního září vypustí do oběhu novou bankovku. Nově se na ní objeví plastický znak, který má pomoct rozeznat její hodnotu zrakově postiženým. Toto označení by se postupně mělo objevit na bankovkách všech hodnot. Novinku inicioval slepý mladík. V roce 2012 zahájil petici, pro kterou se mu podařilo získat téměř šedesát tisíc podpisů.
 
V britské Premier League skončilo období přestupů. Dvacet klubů letos celkově utratilo rekordní částku asi jeden a půl miliardy amerických dolarů. Kluby těží z rovněž rekordní částky, kterou jim v letošní sezóně vynese dohoda o televizních přenosech.
 
Zemřel francouzský fotoreportér Marc Riboud. Mezi jeho nejslavnější snímky patří fotografie muže, jak natírá Eiffelovu věž, či snímek mladé ženy, která nese květinu vojákům s připravenými zbraněmi při demonstraci proti válce ve Vietnamu. Riboudovi bylo devadesát tři let.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

BBC: Mexiko zaplatí náklady na hraniční zeď s USA, říká Trump Foto: Andrew Cline / Shutterstock.com: Americký kandidát na prezidenta Donald Trump

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.