BBC: Kalanick rezignoval na post generálního ředitele Uberu

Generální ředitel alternativní taxislužby Uber, Travis Kalanick, odstoupil ze své funkce. Podle BBC World Service podlehl tlaku ze strany akcionářů firmy. Americká média uvádějí, že Kalanick nicméně ještě nějakou dobu v čele Uberu zůstane.

Pět hlavních investorů Uberu požadovalo v úterním dopise okamžitou rezignaci pana Kalanicka. CEO alternativní taxislužby tomuto tlaku podlehl a rezignoval na svou funkci. „Miluji Uber víc než cokoli na světě a v této těžké chvíli v mém osobním životě jsem přijal žádost investorů odstoupit, aby se Uber mohl vrátit k budování, než se rozrušovat dalším bojem,“ uvedl podle BBC Kalanick

Jeho rezignace přichází po vyšetřování postupů u firmy a skandálů, včetně stížností na sexuální obtěžování. Už minulý týden Kalanick oznámil, že se se na blíže neurčenou dobu stáhne z vedení podniku. Vysvětloval to i tím, že potřebuje čas na truchlení nad svou matkou, která minulý měsíc zemřela při lodní nehodě.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Republikánská kandidátka Karen Handelová těsně zvítězila v doplňovacích volbách do kongresu v americkém státě Georgie. Demokratickému kandidátovi se v dubnu těsně nepodařilo získat nadpoloviční většinu hlasů, takže se zde muselo konat druhé kolo voleb. Volba byla obecně vnímána jako hlasování o přízni Trumpově administrativě. Republikánský kandidát zvítězil i ve volbách v Jižní Karolíně.

 

Armáda v Belgii zneškodnila údajného sebevražedného útočníka na hlavním nádraží v Bruselu. Vojáci ho zastřelili poté, co měl odpálit malou dávku výbušniny. Při incidentu nebyl nikdo další zraněn. V roce 2016 v zemi zemřelo několik desítek lidí při útocích, ke kterým se přihlásilo takzvané hnutí Islámský stát. Od té doby platí zvýšená bezpečnostní opatření. Proto na hlavním nádraží hlídkovala armáda.


Venezuelský prezident Nicolás Maduro přistoupil k výměně čtyř vysoce postavených vojenských velitelů. Důvodem byly spory o použití ostrých nábojů při měsíce trvajících protestech. V pondělí se objevily záběry, ze kterých je patrné, že bezpečnostní složky na demonstranty střílejí. V zemi již několik měsíců trvají protivládní demonstrace. Vláda naopak viní opozici z podněcování k násilí.


Rodiče Michaela Browna, kterého v roce 2014 zastřelil při zásahu policista, se dohodli s Fergusonem ve státě Missouri na odškodnění. Dohodu posvětil soud. Její detaily nebyly zveřejněny. Černošského mladíka zastřelil bílý policista. Jeho smrt rozpoutala částečně násilné protesty nejen ve městě.


Nejméně čtyřicet lidí zemřelo při bojích ve Středoafrické republice den po té, co povstalci podepsali mírovou dohodu s vládou. Dohoda přitom zahrnovala okamžitý klid zbraní. V zemi přišly od začátku nepokojů v roce 2013 o život tisíce lidí, statisíce jich musely opustit své domovy.


Rodina amerického mladíka, který zemřel krátce po propuštění ze severokorejského vězení, odmítla pitvu. Severní Korea ho odsoudila k patnácti letům těžkých prací za krádež propagandistického předmětu z hotelu. Po patnácti měsících byl propuštěn zpět do Spojených států amerických. Do země se však vrátil v kómatu.

 

 

Zdroj: BBC

 

 

BBC: Kalanick rezignoval na post generálního ředitele Uberu Foto: Travis KALANICK; Zdroj: Wikimedia

reklama

Další články

  1. Trumpův mluvčí za sebe hledá náhradu

    Společnost ·

    Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Spicer hledá nástupce, který by převzal jeho roli při pravidelných tiskových brífincích Bílého domu. S odvoláním na zd…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.