BBC: Den po smrti Fisherové zemřela její matka, hvězda Zpívání v dešti Debbie Reynoldsová

Ve věku 84 let zemřela americká herečka Debbie Reynoldsová. Pouhý jeden den po smrti své dcery Carrie Fisherové ji postihla mrtvice. Stresu bylo „příliš mnoho“, uvedl pro BBC její syn Todd Fisher.

Debbie Reynoldsová nastavila svůj status hollywoodské legendy už ve svých 19 letech, kdy se svým energickým výkonem ztvárnila ctižádostivou herečku Kathy Seldenovou v muzikálové klasice Zpívání v dešti z roku 1952. Její dceři Carrie Fisherové byl také jen 19 let, když se ucházela o roli princezny Leiy ve filmu Star Wars, která definovala její kariéru.

Do světa amerického zábavního průmyslu však Reynoldsová vstoupila ještě dříve. Ve svých 16 letech byla objevena filmovým gigantem Warner Bros na soutěži krásy. Filmová společnost ji hned nabídla smlouvu.

Mimo filmy hrála často na Broadwayi a za adaptaci muzikálu Nepotopitelná Molly Brownová v režii Charlese Walterse byla nominována v roce 1964 na Oscara. Při přebírání ocenění za celoživotní dílo na Screen Actors Guild Award uvedla, že to byl její oblíbený film.

________________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odsoudil proslov amerického ministra zahraničí Johna Kerryho týkající se izraelsko-palestinských otázek. Označil ho jako předpojatý. Kerry v něm uvedl, že budování izraelských osad na okupovaných územích silně ohrožuje vyhlídky na mírovou dohodu založenou na existenci dvou států. Většina zemí světa považuje stavbu osad za ilegální. Izrael doufá, že se po nástupu vlády nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa postoj Spojených států amerických změní.

 
Kolumbijský kongres schválil zákon, který zavádí amnestii pro některé povstalce. Zákon se vztahuje na méně závažné zločiny. Je součástí mírové dohody mezi vládou a povstalci hnutí FARC, která by měla ukončit více než padesátiletý ozbrojený konflikt v zemi. První podobu mírové dohody odmítli Kolumbijci těsnou většinou v referendu. Druhá, upravená verze již referendem neprocházela.
 
Americký prezident Barack Obama prohlásil rozsáhlá území v Utahu a Nevadě za chráněná. Dvě oblasti významné pro původní indiány tak ochránil před těžbou ropy a zemního plynu. Nově zvolený americký prezident Donald Trump by tento krok mohl zvrátit jen velice obtížně.
 
Australská policie informovala o tom, že provedla doposud největší akci proti pašerákům drog. Akce byla zaměřena na mezinárodní drogový syndikát. Zatčeno a obviněno bylo patnáct mužů. Policie v Austrálii zadržela pět set kilogramů kokainu. Tomu předcházelo zabavení dalších šesti set kilogramů kokainu na Tahiti. Předpokládá se, že drogy pocházejí z Jižní Ameriky. Operace pod vedením australské policie začala před třemi lety.
 
Německá policie se domnívá, že útok na vánoční trhy v Berlíně pomohl zmírnit automatický brzdový systému. Systém začíná brzdit ve chvíli, kdy zaregistruje náraz. Tento systém zřejmě zkrátil vzdálenost, kterou útočník ujel. Policie v úterý v souvislosti s útokem zadržela v Berlíně čtyřicetiletého Tunisana.
 
Již třetí den za sebou klesá cena akcií japonské společnosti Toshiba. Od úterý akcie ztratily již více než čtyřicet procent. Cena reaguje na informace o ztrátách dceřiné společnosti.
 
Odborníci analyzovali přes dva tisíce významných děl výtvarného umění. Domnívají se, že u děl malířů, u kterých se později projevila onemocnění mozku, jsou patrné drobné změny v tazích štětcem. Tyto změny možná již mnoho let dopředu signalizují nástup onemocnění.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Den po smrti Fisherové zemřela její matka, hvězda Zpívání v dešti Debbie Reynoldsová Foto: Carrie FISHEROVÁ a Debbie REYNOLDSOVÁ; Zdroj: Helga Esteb / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. ČNB čekají na počátku roku organizační změny

  Byznys ·

  Česká národní banka (ČNB) v lednu a únoru provede organizační změny, které se budou týkat ekonomického výzkumu, mezinárodní činnosti a od února agendy související s li…

 2. Čína: Na Marsu budeme do konce roku 2020

  Tech ·

  Čína se snaží o svůj vlastní vesmírný závod. Tamní vesmírná agentura na úterní tiskové konferenci nastínila své cíle v oblasti poznávání vesmíru. Podle něj chce na odv…

 3. Rusko přiznalo státem podporovaný doping

  Společnost ·

  Rusko poprvé přiznalo, že v zemi existoval státem řízený dopingový program. V rozhovoru pro list The New York Times to uvedla výkonná ředitelka národní antidopingové a…

 4. Gazprom chce urovnat spor s Bruselem

  Byznys ·

  Plynárenský gigant Gazprom předložil Evropské komisi návrhy, pomocí nichž má v úmyslu urovnat spor pojící se k údajným monopolním praktikám firmy. Informovala o tom ru…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.