reklama

BBC: Čtyři ze sedmi podezřelých z vraždy Kim Čong-nama pracují pro ministerstvo vnitra KLDR

Zpravodajské agentury Jižní Koreje identifikovaly čtyři muže, kteří se měli podílet na vraždě Kim Čong-nama. Jde o bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una. Čtyři ze sedmi podezřelých z vraždy podle BBC World Service pracují pro severokorejské ministerstvo vnitra. 

Mohlo by vás zajímat

Zpravodajské agentury Jižní Koreje identifikovaly čtyři muže, kteří se měli podílet na vraždě bratra severokorejského vůdce Kim Čong-nama, jako severokorejské špiony. Čtyři ze sedmi podezřelých z vraždy údajně pracují pro severokorejské ministerstvo vnitra. Kim Čong-nam zemřel před 15 dny na letišti v Kuala Lumpuru. Zabily ho dvě ženy, které mu vstříkly silný neurotoxický jed do obličeje. Zatčené tvrdí, že se mělo jednat jen o žert natáčený skrytou kamerou pro televizní zábavný pořad a že byly oklamány.

K otrávení Kim Čong-nama došlo pomocí neurotoxického nervového jedu VX. Bratr severokorejského vůdce poté zemřel během 15 až 20 minut v bolestech, uvedl v neděli malajský ministr zdravotnictví.

Malajská policie zatkla Severokorejce Ri Jong Chola. V souvislosti s vraždou je podezřelých dalších šest Severokorejců. Čtyři z nich odletěli z letiště Kuala Lumpur krátce po zavraždění bratra Kim Čong-una a přes komplikované trasy se vrací zpět do Pchjongjangu.

________________________________________________________________

BBC dále informuje: 

Úřady v Austrálii zadržely muže, který se pokoušel radit organizaci Islámský stát ohledně technologie balistických střel. Zadržení dvaačtyřicetiletého muže v Novém Jižním Walesu oznámil premiér Malcolm Turnbull. Podle něj Austrálii nehrozí bezprostřední nebezpečí útoku.
 
Soukromá americká společnost SpaceX příští rok uskuteční let k Měsíci, do jehož blízkosti dopraví dva lidi, kteří si cestu objednali. Oznámil to v pondělí ředitel firmy Elon Musk. Půjde o první výpravu do těchto míst od doby, co NASA ukončila mise modulů Apollo před půl stoletím. Dvojice, která se navzájem zná, si u Muska objednala týden trvající cestu. Oba zámožní pasažéři již podle Muska zaplatili  zálohu.
 
Američan, který v kansaském baru minulý týden vystřelil na skupinu Indů, barmance řekl, že střílel po jakýchsi Íráncích. Jednapadesátiletý Adam Purington pak utekl z místa činu v restauraci v městě Olathe ke známým, kterým se svěřil. V pondělí se objevil před soudem, kde čelí obvinění z vraždy. Střelbu nepřežil jeden z dvojice dvaatřicetiletých indických inženýrů, kteří v USA pracovali pro výrobce zařízení GPS. Postřelen byl i Američan, který se snažil útoku zabránit.
 
Policie ve Filadelfii pátrá po vandalech, kteří poničili na 500 hrobů na židovském hřbitově ve městě. Na opravu hřbitova shání peníze veřejná sbírka. K vandalismu ve Filadelfii došlo jen necelý týden poté, co byl poškozen i židovský hřbitov poblíž města St. Louis. V pondělí ráno také obdrželo přes deset center židovské komunity napříč USA bombové výhrůžky. Zástupce židovských center David Posner vyzval americkou vládu, aby vyzvala k zastavení nárůstu antisemitismu ve Spojených státech.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Čtyři ze sedmi podezřelých z vraždy Kim Čong-nama pracují pro ministerstvo vnitra KLDR Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Mexickému pesu se daří navzdory hrozbě Trump

    Byznys ·

    Mexické peso bylo v únoru jednou z nejvýkonnějších měn. Poskočilo o více než 5 procent. Podle serveru americké televize CNN je to zejména díky nouzovému plánu tamní ce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.