Automobilka Tesla přišla na trh s novou verzí elektromobilu Model S

Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors začal přijímat objednávky na svůj nový vůz Model S 70D za 76 tisíc dolarů. Nový automobil je o 5000 dolarů dražší než jediná dosavadní verze Model S 60, nabízí však vyšší výkon motoru, delší dojezdovou vzdálenost a pohon na všechna čtyři kola, píše agentura Reuters.  

Automobilka hodlá novou verzi s názvem Model S 70D dodávat zákazníkům od konce května. Vůz ujede na jedno nabití baterie až 240 mil (386 kilometrů). To je o 32 mil více než jeho předchůdce.

Cena vozu Model S 70D začíná na 76 tisících dolarech (zhruba 1,9 milionu Kč). Model S 60 bylo možné pořídit již od 71 tisíc dolarů, Tesla na něj ale ode dneška přestává přijímat objednávky.

Model S je v současnosti jediným elektromobilem nabízeným společností Tesla. Letos na podzim však firma plánuje začít prodávat dlouho odkládaný sportovně užitkový vůz Model X. Do roku 2017 pak chce přijít na trh s levnějším vozem pro široký trh Model 3.

Společnost začátkem dubna oznámila, že v letošním prvním čtvrtletí zvýšila prodej meziročně o 55 procent na rekordních 10 030 vozů. V celém letošním roce počítá s nárůstem prodeje na 55 tisíc vozů z loňských 31 655 vozů.

 

Zdroj: ČTK

 

Automobilka Tesla přišla na trh s novou verzí elektromobilu Model S Foto: shutterstock.com - Model S 60

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.