ArtBees má posunout ženskou kreativitu na udržitelné podnikání

V Česku a na Slovensku se rozbíhá program ArtBees. Ten bude v následujícím roce podporovat 50 vybraných žen v sektoru kreativních řemesel. Počet začínajících žen podnikatelek v současné době převyšuje počet začínajících podnikatelů. Stále jsou ale jejich ekonomické schopnosti trochu pozadu za kreativním potenciálem, říká na rádiu Zet Kateřina Eliášová ze společnosti Coca-Cola, která je jedním z pořadatelů projektu. Právě tomu má program pomoci.

Program Artbees je lokální podoba pro Česko a Slovensko globálního projektu 5by20. Ten chce do roku 2020 pomoci pěti miliónům podnikajících žen. „Název jsme si vybrali proto, že jsme se rozhodli zaměřit na ženy, které podnikají v řemesle, designu, umělecké tvorbě. Od toho to slovo Art. A Bees, tedy včela, je symbolem pilnosti a šikovnosti, což účastnice našeho programu určitě jsou,“ vysvětlila na rádiu Zet Eliášová.

Počet podnikatelek v České republice stále roste. Ženy dokonce už dvanáctinásobně převyšují počet podnikatelských subjektů nově založených muži. Odvaha tak rozhodně není to, kde by české a slovenské ženy potřebovaly pomoci. Program Artbees, ale chce pomoci s něčím jiným. „Vidíme tady velký potenciál žen, které dělají krásné věci, ale zatím nebyly schopny to své hobby posunout k udržitelnému podnikání, které je živí a jsou díky tomu ekonomicky nezávislé. Tam chceme pomáhat,“ řekl Eliášová s tím, že pomáhat ji zejména zejména v ekonomických schopnosti, které jsou podle ní trochu pozadu za jejich kreativním potenciálem.

V programu projde během jednoho školního rok padesátka žen edukativním programem, které pro ně připravilo Moudré podnikání žen. Bude se jednat o mentoringové programy, tréninky i zajištění pop-up store, kde své výrobky budou moci prodávat. „Měli jsme určité podmínky. Chceme, aby to byly ženy, které už opravdu mají svůj podnikatelský záměr ozkoušený a jsou si jisté, že vytrvají,“ řekla k výběru uchazeček Eliášová.

 

 

Celá rozhovor s manažerkou komunikace Kateřinou Eliášovou ze společnosti Coca-Cola si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

ArtBees má posunout ženskou kreativitu na udržitelné podnikání Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Facebookový stroj na prodeje z reklamy zpomaluje

    Byznys ·

    Americká společnost Facebook varovala, že se její nárůst reklamních příjmů výrazně zpomalí v příštích několika měsících. Po zveřejnění kvartálních výsledků to oznámil …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.