Apple odkoupil společnost zabývající se umělou inteligencí na rozpoznávání emocí

Americká technologická společnost Apple koupila mladou firmu Emotient využívající umělou inteligenci, která dokáže rozeznat emoce z výrazů ve tváři. Deník The Wall Street Journal uvedl, že to potvrdila mluvčí společnosti.

Technologie společnosti Emotient dosud využívali především zadavatelé reklamy, kteří její pomocí zjišťovali reakce diváků na reklamu. Technologii vyzkoušeli také lékaři. Chtěli tak odhalit známky bolesti u pacientů, kteří se sami nedokážou vyjadřovat. Maloobchodníci pak technologii využívali ke sledování výrazů v obličeji u zákazníků procházejících uličkami obchodů.

Podle listu Wall Street Journal není zatím zřejmé, co bude výrobce telefonů iPhone s technologií dělat. Apple ale o tento obor vyjadřoval zájem i v minulosti. V roce 2014 popsal v patentové přihlášce systém, který by na základě různých klíčů, včetně výrazů v obličeji, rozpoznával náladu. Loni na podzim Apple potvrdil převzetí mladé firmy VocalIQ zabývající se umělou inteligencí, která chce zdokonalit rozpoznávání lidské řeči počítači.

Společnost Emotient sídlící v kalifornském San Diegu vznikla v roce 2012. O finančních podmínkách transakce se Wall Street Journal nezmiňuje.

List Financial Times podotkl, že umělá inteligence se mezi firmami v Silicon Valley těší velké pozornosti. Například zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg tento týden řekl, že chce letos vytvořit jednoduchého asistenta s umělou inteligencí, který by mu pomáhal v práci i s chodem domácnosti.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

 

Apple odkoupil společnost zabývající se umělou inteligencí na rozpoznávání emocí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Přehled daňových novinek pro rok 2017

    Byznys ·

    Všichni netrpělivě očekávají rok 2017. S ním mimo jiné přijdou i novinky v placení daní. Některé už jsou jisté, jiné ještě čekají na poslední fázi schvalovacího proces…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.