Američtí demokraté hodlají zveřejnit vlastní zprávu o ruské kauze

Demokratičtí členové amerického Kongresu mají v plánu zveřejnit vlastní zprávu o ruském vlivu na předloňské prezidentské volby v USA. Chtějí tak reagovat na republikánskou zprávu o údajném zneužití pravomocí Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI). O odtajnění demokratické verze v pondělí rozhodne výbor Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb, jenž minulý týden odsouhlasil zveřejnění republikánské zprávy.

Demokraté s republikánským výkladem nesouhlasí, upozorňují na jeho nedostatky a tvrdí, že republikánská zpráva může vyšetřování ruské kauzy zdiskreditovat. O publikaci verze demokratických kongresmanů by sněmovní výbor měl podle agentury Reuters začít jednat v 17:00 místního času (23:00 SEČ).

Republikánská zpráva kritizuje FBI a také americké ministerstvo spravedlnosti ze zaujatosti proti volební kampani nynějšího prezidenta Donalda Trumpa. Někdejší ředitel FBI James Comey prohlásil, že zpráva je nečestná a zavádějící, za své podřízené se postavil také Comeyho nástupce Christopher Wray. Trump naopak krok republikánů ocenil a konstatoval, že dokument ho plně očistil.

 

 

Zdroj: ČTK

Američtí demokraté hodlají zveřejnit vlastní zprávu o ruské kauze Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Novou jadernou doktrínu USA kritizuje i Čína

    Společnost ·

    Po sobotní kritické reakci Moskvy v neděli dal najevo negativní stanovisko k nové jaderné doktríně USA i Peking. Čínské ministerstvo obrany se podle agentury AP pozast…

  2. Trump obvinil FBI z nadržování demokratům

    Společnost ·

    Za předehru očekávaného zveřejnění kritické zprávy republikánů o práci FBI v pátek americká média označují ranní tweet Donalda Trumpa. Prezident v něm obviňuje vyšetřo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.