Amazon ruší stovky manažerských a vedoucích pozic

Americký internetový prodejce Amazon.com Inc. ruší stovky pozic ve vedení firmy v Seattlu i v managementu poboček po celém světě. Rozhodl se k tomuto kroku i navzdory značnému růstu z posledních let. O situaci informoval v úterý server BBC s odvoláním na informace deníku The Seattle Times. Sama firma oznámila, že očekává „menší škrty na několika místech a intenzivní nábor v mnoha dalších“.

Někteří zaměstnanci už byli o rušení pozice informování a celý proces by měl být dokončen během několika týdnů. Firma uvedla, že pracuje na tom, aby postiženým zaměstnancům nabídla jiné uplatnění. Cílem tohoto kroku je podle tisku zefektivnit podnikání v maloobchodní sféře.

Internetový prodejce se v posledních letech rychle rozrostl, a to jak díky prudce stoupajícímu prodeji, tak i akvizicím společností, jako například Grocer Whole Foods. Za loňský rok ohlásil zisk ve výši zhruba tří miliard dolarů (20,6 miliardy korun) a prodeje dosahující 178 miliard. Jen ve čtvrtém čtvrtletí se prodeje meziročně zvýšily o 38 procent na rekordních 60,5 miliardy, zatímco zisk se více než zdvojnásobil na 1,9 miliardy dolarů. Díky daňové reformě si firma připsala 789 milionů dolarů.

Amazon měl koncem prosince 2017 po celém světě přes 560 000 zaměstnanců na plný i částečný úvazek, což je v porovnání s předchozím rokem nárůst o 65 procent. Ve vedení firmy v Seattlu dnes pracuje před 40 000 osob, zatímco v roce 2010 jich bylo 5000.

Společnost v posledních měsících zmrazila v řadě sekcí najímání nových lidí a její seznam nabízených pozic je nyní nejkratší za několik let. Zelenou ve zvyšování počtu zaměstnanců má divize Amazon Web Services zaměřená na cloudové služby a rozvoj virtuální asistentky Alexa.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě patřícím americké společnosti Amazon.com, Inc. Má více než 140 distribučních center, z toho přibližně třetinu v Evropě. Například v Polsku má čtyři distribuční centra.

Na začátku února Amazon oznámil, že chce mít v ČR do konce letošního roku 5000 stálých zaměstnanců, nyní jejich počet překročil 4500. Nové pozice v různých oborech přibudou v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy i v korporátní kanceláři v pražských Dejvicích.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Amazon ruší stovky manažerských a vedoucích pozic Foto: Eric Broder Van Dyke / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. General Motors uzavře továrnu v Jižní Koreji

    Byznys ·

    Americký výrobce automobilů General Motors (GM) zavře jednu ze svých čtyř továren v Jižní Koreji. Důvodem je její nedostatečná vytíženost. Náklady na ukončení činnosti…

  2. Čína se hodlá zaměřit na modernizaci své armády

    Společnost ·

    Čína se chystá zaměřit na modernizování svých vojenských sil a na zavádění technicky vyspělých zařízení do armády. V rámci setkání s vojáky to řekl čínský prezident Si…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.