Amazon představil tlačítko „Dash“ pro okamžitou objednávku

Americký internetový obchod Amazon ve snaze urychlit objednávkový proces představil novou službu s názvem „Dash“. Tato služba má umožnit zákazníkům okamžitě objednat domácí potřeby, jako jsou prací prášky nebo toaletní papír, a to bez použití počítače. Napsala o tom agentura Bloomberg. 

Uživateli jen stačí stisknout tlačítko určité spotřebitelské značky, které za použití domácí wi-fi sítě příslušný produkt ihned objedná na stránkách Amazonu. Jedná se o fyzické tlačítko, které má být postupně zabudované do různých spotřebičů v domácnosti. Takto objednat už je možné například zboží značek Tide, Clorox nebo Huggies.

Tlačítko Dash je zatím k dispozici pouze pro členy předplatního programu Amazon Prime, kterých je několik desítek milionů, a to s limitem tři tlačítek na zákazníka. 

Podle analytičky společnosti Forrester Research může služba Dash u zákazníků selhat. „Opravdu potřebujeme tento přístroj? Myslím, že by to bylo mnohem lepší například pro objednávku pizzy, ale i pro objednání plen nebo toaletního papíru se to zdá trochu zvláštní,“ řekla agentuře Bloomberg. 

 

Zdroj: Bloomberg

Amazon představil tlačítko „Dash“ pro okamžitou objednávku Foto: Amazon

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.