Alter Eko: J. Lalka a O. Nieder o vojenských virtuálních simulacích

Moderní počítačové technologie v současnosti využívají i vojáci pro nácvik bojových situací. V pořadu Alter Eko mluvil o vojenském tréninku pomocí virtuální simulace Ján Lalka, partner ve forenzní agentuře Surveilligence s Otakarem Niederem, ředitelem vývoje v softwarové společnosti Bohemia Interactive Simulations, která tyto virtuální systémy vytváří. Podle Niedera mají o systémy vojenské virtuální reality dlouhodobě zájem zejména armády Spojených států nebo Anglie.

Otakar Nieder je však toho názoru, že virtuální trénink poskytne vojákům možnost osvojit si spíše jednotlivé situace, které mohou v boji nastat, nežli kompletně postihnout a naplánovat celý válečný konflikt.

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. 

 

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: J. Lalka a O. Nieder o vojenských virtuálních simulacích Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ING Bance v Česku loni vzrostl zisk o 64 procent

    Byznys ·

    Tuzemské pobočce ING Bank loni stoupl čistý zisk na 344 milionů korun. V meziročním srovnání jde o čtyřiašedesátiprocentní nárůst. Celková výše aktiv se bance loni sní…

  2. Začíná populární filmový festival v Cannes

    ·

    Dnes večer se v jihofrancouzském městě Cannes uskuteční slavnostní zahájení 68. ročníku tamního mezinárodního filmového festivalu. Úvodním snímkem bude francouzské dra…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.