Alter Eko: hodnocení hospodářských programů vlád ČR

Alter Eko se zaměřuje na hodnocení hospodářských programů vlád ČR za poslední 25 let. Konkrétně vlád, které byly u kormidla alespoň 2 roky. Hostem moderátora Romana Chlupatého byl tentokrát hlavní ekonom ČSOB Martin Kupka. 

Tým Alter Eko dal dohromady kompozitní index, který měří úspěšnost vlád, které řídily Českou republiku alespoň 24 měsíců. Tento kompozitní index byl složen ze tří dílčích subindexů, tří komponentů. Jsou jimi index lidského rozvoje, index ekonomické svobody a index vnímání korupce.

A která vláda že byla v tomto ohledu nejhorší? 

"Výsledek měření byl poměrně jednoznačný. Nejhorší parametry zaznamenala vláda Miloše Zemana, která byla u moci v letech 98-02," řekl v pořadu Kupka.

V čem byly největší slabiny vlády Miloše Zemana?

"Jednoznačně největší slabinou viděno optikou kompozitního indexu byl index vnímání korupce. Vláda Miloše zemana, pokud jde o tento index, vykázala ze všech vlád nejhorší výsledek. A byl to subindex, který ovlivnil celkový výsledek," upřesnil Kupka. 

Proč tomu tak bylo? A má jakákoli vláda vliv na to, aby dokázala korigovat zahraniční vlivy, které hýbou tuzemskou ekonomikou? A co by měla udělat příští vláda, aby mohla co nejvíce pomoci ekonomickému vývoji Česka?

 

Odpovědi na tyto otázky najdete při přehrání celého pořadu. Najdete ho v playeru výše.

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů.

 

Zdroj: ZET

Alter Eko: hodnocení hospodářských programů vlád ČR Foto: Wikipedia

reklama

Další články

  1. Merkelovou na východě Německa vypískali

    Společnost ·

    Německá kancléřka Angela Merkelová zažila ve středu patrně nejhorší den předvolební kampaně, když ji v saském Torgau a braniborském Finsterwalde její odpůrci vypískali…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.