Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Je důležité, abychom se všichni potkali ve škole. Proč v Česku pokračuje segregace romských dětí ve speciálním školství?

Zákulisí sociologie

Youradio Talk

Společnost

Je důležité, abychom se všichni potkali ve škole. Proč v Česku pokračuje segregace romských dětí ve speciálním školství?

Obrázek epizody Je důležité, abychom se všichni potkali ve škole. Proč v Česku pokračuje segregace romských dětí ve speciálním školství?

Poslechněte si podcast

15. 5. 2023

44 min

O epizodě podcastu

Nová epizoda podcastu Zákulisí sociologie se zabývá nedůvodnou segregací romských žáků v českých speciálních školách a třídách. Klára Zajíčková a Martin Buchtík si do studia pozvali socioložku a historičku Karinu Hoření a analytika PAQ research Karla Garguláka a společně představují výsledky projektu, který vysvětluje příčiny tohoto jevu. Mimo jiné odpovídají na otázky: Proč jsou ve speciálních školách a třídách romské děti stále zastoupeny nepoměrně často? Komu tento stav vyhovuje? Jaký vliv to má na jejich budoucnost? Proč by měly být běžné školy trochu více jako speciální? Je zde šance na brzkou změnu této problematické praxe?


Celou výzkumnou zprávu s názvem: Analýza příčin vyššího podílu romských žáků vzdělávajících se dle RVP ZV UV ve třídách zřízených podle § 16 odst. 9, školského zákona a návrh souboru opatření pro oblast vzdělávání a další relevantní oblasti naleznete webu edu.cz.