Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody #02 Miloš Michlovský – Šlechtění, burčák, svatomartinské, moderní a tradiční technologie

Víno od Bodláků

Filip Bodlák

Osobní rozvoj

#02 Miloš Michlovský – Šlechtění, burčák, svatomartinské, moderní a tradiční technologie

Obrázek epizody #02 Miloš Michlovský – Šlechtění, burčák, svatomartinské, moderní a tradiční technologie

Poslechněte si podcast

7. 10. 2019

45 min

Vinselekt Michlovský patří mezi nejinovativnější vinařství u nás a to zejména tím do jakých technologií Miloš pravidelně investuje a jak je umí používat. Dalo by se říct, že Miloš je největším žákem profesora Krause se kterým společně vyšlechtili mnoho odrůd. Mezi nejznámnější patří Malverina, Laurot a nebo třeba Savilon. 

Společně jsme se bavili o začátcích Vinselektu Michlovský, o fenoménu Pálava, burčák a svatomartinské, na které má Miloš pro mnohé velmi specifický názor. Fenomén svatomartinského jsme porovnali s francouzským Beajolais.

Naťukli jsme také moderní technologie, hlavně způsob výroby nealkoholických perlivých vín. Vedle moderních technologií jsme se bavili i o těch tradičních.

Bohužel tu převládá názor, že u nás nejde vyrobit kvalitní červené víno, což samozřejmě není pravda. Miloš nám tohle vysvětlil z pohledu vinaře.

Tenhle rozhovor je sice trochu odbornější, nicméně v něm najdete plno skvělých informací o víně, které kolikrát nezná ani sám Google. A ještě k tomu od takové osobnosti jako je Miloš Michlovský…

InstagramFacebookEshop 

Popis podcastu

Chcete porozumět vínu? Chcete vědět jak jednotlivá vína vznikají? Co ovlivňuje jejich charakter? Na českém internetu moc materiálů ale nenajdete. Proto jsme se s Radkem rozhodli vytvořit první český podcast o víně. Mluvíme o víně srozumitelně. Víno není raketová věda. Filip & Radek (Bodláci)