Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #02 Miloš Michlovský – Šlechtění, burčák, svatomartinské, moderní a tradiční technologie

Víno od Bodláků

Filip Bodlák

Osobní rozvoj

#02 Miloš Michlovský – Šlechtění, burčák, svatomartinské, moderní a tradiční technologie

Obrázek epizody #02 Miloš Michlovský – Šlechtění, burčák, svatomartinské, moderní a tradiční technologie

Poslechněte si podcast

7. 10. 2019

45 min

Vinselekt Michlovský patří mezi nejinovativnější vinařství u nás a to zejména tím do jakých technologií Miloš pravidelně investuje a jak je umí používat. Dalo by se říct, že Miloš je největším žákem profesora Krause se kterým společně vyšlechtili mnoho odrůd. Mezi nejznámnější patří Malverina, Laurot a nebo třeba Savilon.

Společně jsme se bavili o začátcích Vinselektu Michlovský, o fenoménu Pálava, burčák a svatomartinské, na které má Miloš pro mnohé velmi specifický názor. Fenomén svatomartinského jsme porovnali s francouzským Beajolais.

Naťukli jsme také moderní technologie, hlavně způsob výroby nealkoholických perlivých vín. Vedle moderních technologií jsme se bavili i o těch tradičních.

Bohužel tu převládá názor, že u nás nejde vyrobit kvalitní červené víno, což samozřejmě není pravda. Miloš nám tohle vysvětlil z pohledu vinaře.

Tenhle rozhovor je sice trochu odbornější, nicméně v něm najdete plno skvělých informací o víně, které kolikrát nezná ani sám Google. A ještě k tomu od takové osobnosti jako je Miloš Michlovský…

Instagram|Facebook|Eshop