Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #12 Low stress handling a Cooperative care ve veterinární praxi, s MVDr. Z. Boldižárovou a MVDr. K. Junghansovou

Veterina v Uchu

IVSA Brno, Czech Republic, z.s.

Věda a technika

#12 Low stress handling a Cooperative care ve veterinární praxi, s MVDr. Z. Boldižárovou a MVDr. K. Junghansovou

Obrázek epizody #12 Low stress handling a Cooperative care ve veterinární praxi, s MVDr. Z. Boldižárovou a MVDr. K. Junghansovou

Poslechněte si podcast

24. 9. 2021

1 hod 4 min

O epizodě podcastu

V tomto díle se nejdříve dozvíme něco o pojmech "low stress handling" a "cooperative care". Co to je? Jaký je mezi nimi rozdíl? U jakých druhů zvířat lze tyto metody aplikovat? Na jakém principu funguje stres a jak se na pacientech projevuje? A proč by minimálně základy těchto metod měl znát každý veterinář? Dále se s námi paní doktorky podělí o spousty poznatků z praxe: Jak stres u pacienta, co nejvíce snížit, případně se mu do příště vyvarovat? Jaké máme možnosti nenásilné fixace? A spoustu dalších informací... Na závěr si vyslechneme i konkrétní případy z praxe a jak se je podařilo doktorkám zvládnout. Více informací o této problematice se můžete dočíst například v knize Cooperative veterinary care od autorů Alicea Howell a Monique Feyrecilde.

V tomto díle se nejdříve dozvíme něco o pojmech "low stress handling" a "cooperative care". Co to je? Jaký je mezi nimi rozdíl? U jakých druhů zvířat lze tyto metody aplikovat? Na jakém principu funguje stres a jak se na pacientech projevuje? A proč by minimálně základy těchto metod měl znát každý veterinář? Dále se s námi paní doktorky podělí o spousty poznatků z praxe: Jak stres u pacienta, co nejvíce snížit, případně se mu do příště vyvarovat? Jaké máme možnosti nenásilné fixace? Na závěr si vyslechneme i konkrétní případy z praxe a jak se je podařilo doktorkám zvládnout. Více informací o této problematice se můžete dočíst například v knize Cooperative veterinary care od autorů Alicea Howell a Monique Feyrecilde.