Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Trampské ohně pískovcové skály nezničí, vysvětluje geolog

Trampské ohně pískovcové skály nezničí, vysvětluje geolog

Obrázek epizody Trampské ohně pískovcové skály nezničí, vysvětluje geolog

Poslechněte si podcast

15. 2. 2024

1 hod 14 min

O epizodě podcastu

👉⁠⁠VÍCE K TÉMATU NA INFO.CZ⁠⁠👈„Oheň rozdělaný ve vzdálenosti jednoho metru od skály nevytvoří takový žár, aby došlo k opadání pískovce,“ říká v podcastu Trampské války geolog Mgr. Jiří Adamovič, CSc. Videopodcast má dvě části. V první se dozvíte vše potřebné o tom, co je to pískovec, jak vznikl, jak se liší od opuky, co jsou voštiny, ale také jak se utvářela skalní města, kde se nacházejí a proč tak náruživě přitahují člověka již desítky tisíc let.V druhé části (která začíná od cca padesáté minuty) se Jiří Adamovič, specialista na geologii sedimentárních pánví z Geologického ústavu AV ČR, vyjadřuje k problematice trampských tábořišť, jejich vlivu na okolní prostředí a také k tomu, proč připojil svůj podpis k odbornému stanovisku mezioborové skupiny vědců, kteří se dlouhodobě věnují dění kolem pískovců.⁠INSTAGRAM⁠⁠FACEBOOK⁠⁠TWITTER (X)⁠⁠YOUTUBE⁠⁠WHATSAPP⁠ - nejdůležitější článek dne

👉 ⁠⁠ VÍCE K TÉMATU NA INFO.CZ ⁠⁠ 👈

„Oheň rozdělaný ve vzdálenosti jednoho metru od skály nevytvoří takový žár, aby došlo k opadání pískovce,“ říká v podcastu Trampské války geolog Mgr. Jiří Adamovič, CSc.

Videopodcast má dvě části. V první se dozvíte vše potřebné o tom, co je to pískovec, jak vznikl, jak se liší od opuky, co jsou voštiny, ale také jak se utvářela skalní města, kde se nacházejí a proč tak náruživě přitahují člověka již desítky tisíc let.

V druhé části (která začíná od cca padesáté minuty) se Jiří Adamovič, specialista na geologii sedimentárních pánví z Geologického ústavu AV ČR, vyjadřuje k problematice trampských tábořišť, jejich vlivu na okolní prostředí a také k tomu, proč připojil svůj podpis k odbornému stanovisku mezioborové skupiny vědců, kteří se dlouhodobě věnují dění kolem pískovců.

INSTAGRAM


FACEBOOK


TWITTER (X)


YOUTUBE


WHATSAPP - nejdůležitější článek dne


Popis podcastu

Podcast Trampské války se věnuje emočně vypjaté situaci související s aktuálním děním v CHKO Kokořínsko. Konkrétní bitva o trampské kempy má ale širší přesah – odráží stav české společnosti, náš vztah k přírodě, právu i majetku. Celé rozhovory