Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Filmové svědectví z Osvětimi | Rozhovor s Johnem Hannahem a tvůrci Zprávy

Totalfilm Podcast

Totalfilm.cz

Kultura

Filmové svědectví z Osvětimi | Rozhovor s Johnem Hannahem a tvůrci Zprávy

Obrázek epizody Filmové svědectví z Osvětimi | Rozhovor s Johnem Hannahem a tvůrci Zprávy
Play

Poslechněte si podcast

13. 10. 2021

16 min

Druhá světová válka, 7. duben 1944. Pro tisíce vězňů z celé Evropy ve špinavých barácích a s jídlem na příděl den jako kterýkoliv jiný. Zatímco ostatní chtějí jen přežít, skupinka vězňů připravuje útěk. Když se to nesourodé dvojici podaří, ten nejtěžší okamžik je teprve čeká – přesvědčit svět, aby uvěřil. Film zachycuje skutečný hrdinský čin Rudolfa Vrby a Alfréda Wetzlera, který své zážitky popsal v knize Co Dante neviděl, který se filmu Zpráva stal předlohou. K příležitosti premiéry jsme si popovídali s režisérem Peterem Bebjakem a s herci Noëlem Czuczorem, Janem Nedbalem a Johnem Hannahem, kteří se ve filmu objevují. Připravili Dagmar Šimková a Martin Mažári.

Popis podcastu

Novinky, rozhovory s filmaři, pohledy do zákulisí, analýzy filmového byznysu. Nejsledovanější trailerový kanál českého YouTube do vašich uší.