Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek podcastu Sweetspot

Podcast Sweetspot

33 epizod

1 odběratel

Nejlepší místo pro nás, co se hudbou, zvukem a jeho zpracováním zabýváme, je na vrcholu pomyslného trojúhelníku mezi poslechovými monitory… místo označované také jako Sweetspot. A přesně o práci se zvukem, nahrávání, mixu, masteringu, zvučení živých koncertů, filmovém z
Obrázek epizody Roman Jež: U nahrávání desky Mňágy a žďorp jsme se hádali ve studiu, ani jedna strana nebyla spokojená. A po letech byla vyhlášena jako deska desetiletí... kde je pravda jak se to má správně dělat?

Roman Jež: U nahrávání desky Mňágy a žďorp jsme se hádali ve studiu, ani jedna strana nebyla spokojená. A po letech byla vyhlášena jako deska desetiletí... kde je pravda jak se to má správně dělat?

20. 5. 2024

41 min

Obrázek epizody Petr Janda: Sousedi říkali Janda se zbláznil! Bral jsem stavbu studia opravdu vážně, připravoval jsem na poli i heliport.

Petr Janda: Sousedi říkali Janda se zbláznil! Bral jsem stavbu studia opravdu vážně, připravoval jsem na poli i heliport.

22. 4. 2024

29 min

Obrázek epizody Michal Dvořák: Můj první synťák byl z Ruska a měl pouze 3 zvuky - kňoural, mečel a bučel.

Michal Dvořák: Můj první synťák byl z Ruska a měl pouze 3 zvuky - kňoural, mečel a bučel.

15. 4. 2024

31 min

Obrázek epizody Jan P. Muchow: Jsem součástí týmu rád a v českém filmu bych v hudbě pro sebe ještě rád něco dokázal. Jako skladatel jste závislý na tom, jaký film vám nabídnou - dobrá hudba blbej film už nezachrání.

Jan P. Muchow: Jsem součástí týmu rád a v českém filmu bych v hudbě pro sebe ještě rád něco dokázal. Jako skladatel jste závislý na tom, jaký film vám nabídnou - dobrá hudba blbej film už nezachrání.

26. 2. 2024

28 min

Obrázek epizody Miloš Dodo Doležal: Ve studiu jsem tradicionalista. Mám rád, když je to ručně pájený a je v tom hodně železa - inklinuju k tomu, co je ověřený.

Miloš Dodo Doležal: Ve studiu jsem tradicionalista. Mám rád, když je to ručně pájený a je v tom hodně železa - inklinuju k tomu, co je ověřený.

22. 1. 2024

34 min

Obrázek epizody Jindra Polák: Jsem zvyklý pracovat na Apple, takže pro mě bylo nejsnažší začít používat na demáče GarageBand.

Jindra Polák: Jsem zvyklý pracovat na Apple, takže pro mě bylo nejsnažší začít používat na demáče GarageBand.

25. 12. 2023

31 min

Obrázek epizody Martin Ledvina: Naučil jsem se věci ve studiu udělat hned. Je důležité stále zaznamenávat emoci a kreativní záměr.

Martin Ledvina: Naučil jsem se věci ve studiu udělat hned. Je důležité stále zaznamenávat emoci a kreativní záměr.

11. 12. 2023

28 min

Obrázek epizody Jirka Sedláček: Úroveň vybavení kulturních domů v ČR se zvedá. Pár kulturáků, kde mi spadla huba, jsem už viděl.

Jirka Sedláček: Úroveň vybavení kulturních domů v ČR se zvedá. Pár kulturáků, kde mi spadla huba, jsem už viděl.

27. 11. 2023

30 min

Obrázek epizody David Koller: V devadesátkách nebylo moc lidí, kteří si mohli dovolit věci do studia třeba za 200.000,- to si raději koupili třeba auto.

David Koller: V devadesátkách nebylo moc lidí, kteří si mohli dovolit věci do studia třeba za 200.000,- to si raději koupili třeba auto.

13. 11. 2023

27 min

Obrázek epizody Pavel Kalina: Vztahy v naší škole jsou jedny z nejlepších. Dám příklad DJing - absolventi ze školy Musartedo se velice často uplatňují potom v praxi.

Pavel Kalina: Vztahy v naší škole jsou jedny z nejlepších. Dám příklad DJing - absolventi ze školy Musartedo se velice často uplatňují potom v praxi.

30. 10. 2023

35 min

Obrázek epizody Kakaxa Koszuszhlehlebleshotár: Za pár let se budeme bavit o tom, které pluginy jsem si nahrál do svých beden.

Kakaxa Koszuszhlehlebleshotár: Za pár let se budeme bavit o tom, které pluginy jsem si nahrál do svých beden.

16. 10. 2023

44 min

Obrázek epizody Ota Váňa: Mám dva druhy svých cajků. Koncertní a studiový, takže do studia mám starý JMP Marshall, který už netahám po kamionech.

Ota Váňa: Mám dva druhy svých cajků. Koncertní a studiový, takže do studia mám starý JMP Marshall, který už netahám po kamionech.

2. 10. 2023

28 min

Obrázek epizody Petr Bende: Počítač a zvukovou kartu s sebou vozím pořád, takže písnička vznikne klidně na hotelu. Někdy je k tomu ale třeba taky dobrá slivovice.

Petr Bende: Počítač a zvukovou kartu s sebou vozím pořád, takže písnička vznikne klidně na hotelu. Někdy je k tomu ale třeba taky dobrá slivovice.

18. 9. 2023

30 min

Obrázek epizody Karel Holas: Kupuju jenom kvalitní věci, ale někdy je člověk překvapený i nejlevnějším mikrofonem od Rode

Karel Holas: Kupuju jenom kvalitní věci, ale někdy je člověk překvapený i nejlevnějším mikrofonem od Rode

4. 9. 2023

33 min

Obrázek epizody Miro Tásler: Shelford Channel od Neve je top preamp, na který jsme točili a to porovnávám s tím nejlepším na co jsme nahrávali ve světě.

Miro Tásler: Shelford Channel od Neve je top preamp, na který jsme točili a to porovnávám s tím nejlepším na co jsme nahrávali ve světě.

21. 8. 2023

37 min

Obrázek epizody Petr Malásek: Když mám dřevěný klavír, jsem nejšťastnější, protože dává nejlepší výsledky. Jinak mám minimálně 10 různých VST klavírů.

Petr Malásek: Když mám dřevěný klavír, jsem nejšťastnější, protože dává nejlepší výsledky. Jinak mám minimálně 10 různých VST klavírů.

7. 8. 2023

39 min

Obrázek epizody Roman Helcl: Nadšený? Víc než nadšený! OX od Universal Audio používám ze 70% častěji než mé vintage prempy a mikrofony a dosahuji s ním i lepších výsledků.

Roman Helcl: Nadšený? Víc než nadšený! OX od Universal Audio používám ze 70% častěji než mé vintage prempy a mikrofony a dosahuji s ním i lepších výsledků.

24. 7. 2023

30 min

Obrázek epizody Slávek Šámal: Lidi tady opravovali aparáty šíleným způsobem a pak ty zesilovače máte nebezpečné. Jdete vyměnit elektronku a koupíte 400 voltů!

Slávek Šámal: Lidi tady opravovali aparáty šíleným způsobem a pak ty zesilovače máte nebezpečné. Jdete vyměnit elektronku a koupíte 400 voltů!

10. 7. 2023

41 min

Obrázek epizody Richard Scheufler: Jen jednou v životě, na desce Vymlácený rockový palice Pražský výběr 2, jsem použil zvuk, který zní jako synťák... jako Moog.

Richard Scheufler: Jen jednou v životě, na desce Vymlácený rockový palice Pražský výběr 2, jsem použil zvuk, který zní jako synťák... jako Moog.

26. 6. 2023

41 min

Obrázek epizody Miroslav Linhart: Warm audio je výborná firma, která se zaměřila na reedice legendárních krabiček pro kytaristy za dostupnou cenu v kvalitě originálů.

Miroslav Linhart: Warm audio je výborná firma, která se zaměřila na reedice legendárních krabiček pro kytaristy za dostupnou cenu v kvalitě originálů.

12. 6. 2023

44 min

Obrázek epizody Tomáš Nykl: Lidi dělají na začátku velkou chybu. Do počítače si navalí strašnou spoustou věcí, software, samplů a virtuálních nástrojů zdarma, které pak nepoužívají.

Tomáš Nykl: Lidi dělají na začátku velkou chybu. Do počítače si navalí strašnou spoustou věcí, software, samplů a virtuálních nástrojů zdarma, které pak nepoužívají.

8. 6. 2023

32 min

Obrázek epizody Honza Toužimský: Můj chain na metalový zpěv? SM7B, pořádnej kabel a rovnou RME karta - žádná složitost! A pluginy? Nejlépe žádné.

Honza Toužimský: Můj chain na metalový zpěv? SM7B, pořádnej kabel a rovnou RME karta - žádná složitost! A pluginy? Nejlépe žádné.

24. 5. 2023

36 min

Obrázek epizody Karel Šůcha: Mně se na začátku 90tých let digitální zvuk nelíbil, bylo to špičatý, kostrbatý. Tehdy jsem té technice opravdu nevěřil.

Karel Šůcha: Mně se na začátku 90tých let digitální zvuk nelíbil, bylo to špičatý, kostrbatý. Tehdy jsem té technice opravdu nevěřil.

2. 5. 2023

41 min

Obrázek epizody Lukáš Chromek: Já chci, aby to bylo kopání krumpáčem - a to mi dává Fender! Fender to je pro mě number one a vždycky bude.

Lukáš Chromek: Já chci, aby to bylo kopání krumpáčem - a to mi dává Fender! Fender to je pro mě number one a vždycky bude.

17. 4. 2023

27 min

Obrázek epizody Filip Klug: Mikrofon v plastové trubce... po skenování se mě na letišti ptali co to tam mám za bomby!

Filip Klug: Mikrofon v plastové trubce... po skenování se mě na letišti ptali co to tam mám za bomby!

4. 4. 2023

43 min