Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

SUPRAPHON Vivace podcast

Supraphonline.cz

Kultura

TIBURTINA ENSEMBLE, umělecká vedoucí Barbora Kabátková

Play

Poslechněte si podcast

4. 5. 2021

22 min

Tiburtina Ensemble svými hlasy rozezněl unikátní český rukopis z 15. století tzv. Jistebnický kancionál, který právě vydal Supraphon na CD i v digitálních formátech. Je kolem něj stále řada nezodpovězených otázek a záhad. Právě vydávaná nahrávka mezinárodně renomovaného souboru Tiburtina Ensemble – v podání průzračných ženských hlasů – poodkrývá závoj tajemství a zprostředkovává krásu zpěvů samotných. „Jak krásně zněly mé oblíbené latinské chorální kusy ve staročeštině!", vyznává se v našem podcastu umělecká vedoucí souboru Barbora Kabátková, které se u příležitosti vydání nahrávky vyptával na věci s tím spojené hudební publicista Marek Šulc. Podcast: https://www.supraphonline.cz/podcast/18-tiburtina-ensemble-umelecka-vedouci-barbora-kabatkova Koupit album: https://www.supraphonline.cz/album/618480-jistebnicky-kancional Multilink: https://lnk.to/TiburtinaEnsembleJistebnickyKancional

Popis podcastu

Podcasty vydavatelství Supraphon vás zavedou do zákulisí tvorby našich umělců od nahrávacího studia, přes přípravy hudebního alba až po vystoupení v koncertních síních. Spoustu zajímavostí se tak dozvíte přímo od vašich oblíbených osobností. Připojte se k našemu SUPRAPHON Vivace podcastu a užijte si jedinečnou atmosféru rozhovorů, jako byste společně s umělci hovořili u vás doma nebo v oblíbené kavárně.