Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dojet k vrcholu autem, cvaknout fotku na Instagram. Jak vzniká overturismus

Stopáž

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Dojet k vrcholu autem, cvaknout fotku na Instagram. Jak vzniká overturismus

Obrázek epizody Dojet k vrcholu autem, cvaknout fotku na Instagram. Jak vzniká overturismus

Poslechněte si podcast

5. 8. 2022

45 min

Co vlastně overturismus je? „Jde o jev, kdy turisté obsadí nějaké místo v takových obrovských počtech, že to začne způsobovat problémy. Děje se obvykle v historických jádrech měst, na mořských pobřežích, nebo ve vysokých horách nebo na skalních útvarech. Velké počty těch turistů v některých místech už dospěly do takového problematického stadia, že samosprávy a environmentalisté musí začít podnikat různá opatření a zejména řešit následky,“ vysvětluje environmentální geograf Jan Lenart z Ostravské univerzity.

Popis podcastu

Podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Komentovaný přehled těch nejdůležitějších nebo nejzajímavějších zpráv, které hýbaly světem, připravuje Jan Kordovský. Vychází každý pátek na Seznam Zprávách.