Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Apple posílá iPod do důchodu. Hudební svět změnil víc než Spotify

Stopáž

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Apple posílá iPod do důchodu. Hudební svět změnil víc než Spotify

Obrázek epizody Apple posílá iPod do důchodu. Hudební svět změnil víc než Spotify

Poslechněte si podcast

13. 5. 2022

37 min

Apple tento týden oznámil, že po dvaceti letech ukončuje výrobu svého kultovního hudebního přehrávače iPod. Poslední generaci iPod Touch bude prodávat jen do doby, než vyčerpá zásoby. 

Hudební přehrávače existovaly ještě před říjnem 2001, kdy firma uvedla svůj první iPod na trh. V čem byl tedy revoluční? 

„Zaprvé to byl design. Apple uměl nabídnout už známou technologii v novém, ale velmi atraktivním provedení. Když si dnes zpětně čteš tehdejší články o iPodu od hudebních publicistů a nadšenců, tak drtivá většina z nich mluví o obsesi. O tom, že samotný fyzický zážitek z toho, že máš iPod, byl naprosto revoluční,“ vysvětluje Jonáš Zbořil, editor kulturní rubriky Seznam Zpráv v podcastu Stopáž.


Popis podcastu

Podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Komentovaný přehled těch nejdůležitějších nebo nejzajímavějších zpráv, které hýbaly světem, připravuje Jan Kordovský. Vychází každý pátek na Seznam Zprávách.