Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Řešidlo #392: Proč každé rozhodnutí nemusí vzniknout rozumem, ale může i srdcem

Řešidlo FirstClass

Petr Casanova

Osobní rozvoj

Řešidlo #392: Proč každé rozhodnutí nemusí vzniknout rozumem, ale může i srdcem

Obrázek epizody Řešidlo #392: Proč každé rozhodnutí nemusí vzniknout rozumem, ale může i srdcem

Poslechněte si podcast

17. 9. 2021

13 min

Dnešní téma:„Pane Petře, je mi třináct let a mám své sny. Rodiče mi však říkají, že jsou nerozumné, že bych měla mít jiné, dokonce mi i napovídají, jaké sny bych měla mít podle nich. Na každé přání, které vyslovím, reagují otázkou: A proč? Jaké máš pro to důvody? A když nedokážu logicky odpovědět, jen se smějí: Vidíš! Ani nevíš, proč to chceš! Ano, mnohdy nevím, proč to chci, ale vím, že to chci. I třeba když jdu lesem a něco mě zavede neznámou cestou na nádhernou vyhlídku. To přece není rozum, co mě tam vede. Tak co je to? A jak si to celé mám srovnat v hlavě?“

Popis podcastu

Každý problém má řešení. Ještě se neobjevil zámek, ke kterému by současně nevznikl klíč. Každý den odpověď na jeden Váš dotaz. Poslouchejte kdykoli kdekoli – udělejte si jen pár minut pro sebe (před spaním, v autě, při jakémkoli čekání). Hlavně nikdy neztrácejte naději.