Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Prezident Pavel a skládání Babišovy vlády. Jak to pokračuje?

Pro a proti

Český rozhlas

Zpravodajství

,

Politické zprávy

Prezident Pavel a skládání Babišovy vlády. Jak to pokračuje?

Obrázek epizody Prezident Pavel a skládání Babišovy vlády. Jak to pokračuje?

Pro a proti

Poslechněte si podcast

Dnes

24 min

O epizodě podcastu

Prezident Petr Pavel na příští týden opět zve na Hrad Andreje Babiše, pravděpodobného příštího premiéra, aby se informoval, jak se vyvíjí sestavování vlády. Už dřív dal najevo, že by nebylo dobré dobré celý proces uspěchat a že mu záleží na prozápadním směřování země, a tím pádem na obsazení klíčových ministerstev. Drží se prezident stále v mezích svých pravomocí? Nebo některé komentáře už balancují na hraně? V Pro a proti o tom budou debatovat politologové Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity a Lukáš Valeš z Vysoké školy Newton. Moderuje Karolína Koubová.

Všechny díly podcastu Pro a proti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .
Prezident Petr Pavel se chce sejít s Andrejem Babišem (ANO), aby ho pravděpodobný budoucí premiér informoval o dosavadním vyjednávání o budoucí vládě. Dal najevo personální i hodnotové preference. „Drží se ústavy, která je extrémně stručná,” komentuje v Pro a proti politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity. „Poprvé máme prezidenta bez politické zkušenosti,” připomíná Lukáš Valeš, politolog z Vysoké školy Newton.

Všechny díly podcastu Pro a proti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .


Obsah epizody:

00:00 - Pavel–Babiš: schůzka
01:06 - Prezidentské pravomoci v ústavě
02:12 - Tradice silných prezidentů
03:26 - Pavel: aktivní či aktivista?
05:11 - Mantinely a směřování vlády
07:38 - Termín sněmovny a tempo
09:31 - Prezident v parlamentním systému
13:44 - Reklama
13:58 - Přímá volba a aktivita
18:34 - Rozpočet a prezidentova role
20:15 - Parlamentní principy a prezident
22:30 - Vyjednávání: realistická očekávání

Popis podcastu

Diskuse se dvěma hosty, kteří hájí opačný názor. Široký záběr témat. Věda, náboženství, kultura či politika. Pro a proti je zdánlivě jednoduchá záležitost.

Všechny díly podcastu Pro a proti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .