Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Europoslankyně Bartůšek a Gregorová debatují o ETS 2

Pro a proti

Český rozhlas

Zpravodajství

,

Politické zprávy

Europoslankyně Bartůšek a Gregorová debatují o ETS 2

Obrázek epizody Europoslankyně Bartůšek a Gregorová debatují o ETS 2

Pro a proti

Poslechněte si podcast

Dnes

25 min

O epizodě podcastu

Evropská komise ustála hned dvě hlasování o nedůvěře. Kritika se týkala mimo jiné přístupu k zelené politice - podle některých europoslanců ji Brusel prosazuje málo, podle jiných zase příliš. S takovým názorem souzní i vláda vznikající v Česku, která slibuje revizi Green dealu i systému ETS2 na zpoplatnění emisí. Obrací se pohled na zelenou politiku v Unii? A co je skutečně možné z Prahy ovlivnit? V Pro s proti o tom budou mluvit europoslankyně Nikola Bartůšek z hnutí Přísaha a Markéta Gregorová z České pirátské strany. Moderuje Lukáš Matoška.

Všechny díly podcastu Pro a proti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .
Strany rodící se vládní koalice, která by mohla být složená z ANO, Motoristů a SPD, slibují, že v Česku nebudou zavedeny nové emisní povolenky ETS 2. Ty se týkají domů a silniční dopravy. „Sebraly by peníze od znečišťovatelů,“ poukazuje v pořadu Pro a proti europoslankyně Markéta Gregorová (Česká pirátská strana). „Dopadne to na střední třídu,“ upozorňuje europoslankyně Nikola Bartůšek (hnutí Přísaha).

Všechny díly podcastu Pro a proti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .


Obsah epizody:

00:58 - Zákaz ETS2 vs realita
02:59 - Klimatické náklady a rizika
04:06 - Strop a dopady na ceny
06:26 - Revize ETS2 a domácnosti
09:24 - Zrušit ETS2 vs princip
12:38 - Evropa, odliv firem, stagnace
15:04 - Zemědělci a globální rámec
16:34 - Byrokracie a náklady firem
17:56 - Reklama
18:10 - Funguje ETS? ETS1 vs ETS2
19:56 - Dopady domácností a kompenzace
23:12 - Macinka na MŽP, reakce

Popis podcastu

Diskuse se dvěma hosty, kteří hájí opačný názor. Široký záběr témat. Věda, náboženství, kultura či politika. Pro a proti je zdánlivě jednoduchá záležitost.

Všechny díly podcastu Pro a proti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .