Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Pod kontrolou 2: Buď jsem měl zatím štěstí, nebo jsem neplodnej. S kondomem mám problém

Pod kontrolou

Český rozhlas

Společnost

Pod kontrolou 2: Buď jsem měl zatím štěstí, nebo jsem neplodnej. S kondomem mám problém

Obrázek epizody Pod kontrolou 2: Buď jsem měl zatím štěstí, nebo jsem neplodnej. S kondomem mám problém

Poslechněte si podcast

24. 9. 2020

23 min

O epizodě podcastu

„Bylo to pro mě zvláštní, ale často si mysleli, že kondom budu mít já. Nebo automaticky očekávali, že beru antikoncepci. Nejhorší argument měl kluk, který mi řekl, že bych to měla jít koupit já, protože přece chráním hlavně sebe.“ V druhém dokumentu série Pod kontrolou sledujeme příběhy tří singles: Petr má nepřekonatelný odpor k prezervativům, Johana se odhodlává k používání pesaru. Karolína otěhotněla přes pilulku a od té doby striktně trvá na kondomech.
„Bylo to pro mě zvláštní, ale často si mysleli, že kondom budu mít já. Nebo automaticky očekávali, že beru antikoncepci. Nejhorší argument měl kluk, který mi řekl, že bych to měla jít koupit já, protože přece chráním hlavně sebe.“ V druhém dokumentu série Pod kontrolou sledujeme příběhy tří singles: Petr má nepřekonatelný odpor k prezervativům, Johana se odhodlává k používání pesaru. Karolína otěhotněla přes pilulku a od té doby striktně trvá na kondomech.

Všechny díly podcastu Pod kontrolou můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.

Popis podcastu

Pod kontrolou je podcastová série o antikoncepci, sexu a vztazích. Ve třech dokumentech sledujeme, jak otázka kontroly početí ovlivňuje životy a vztahy sedmi mladých lidí. Proč a jak antikoncepci řeší? Komu v otázkách kontroly sexu věří? Jak otevření jsou k zásahům do svých těl? Jak se v jejich přístupu k antikoncepci odráží společenské stereotypy, náboženství a generační názorové posuny v otázkách feminismu nebo ekologie?