Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

ON AIR

Kytary.cz

Kultura

Radek Banga (Gipsy.cz) ON AIR: „Pop je magie. V Česku je kvůli bývalému režimu vnímaný negativně.”

Play

Poslechněte si podcast

22. 7. 2021

33 min

Rapper, zpěvák, multiinstrumentalista a producent Radek Banga od druhé poloviny 90. let vystřídal celou řadu hudebních projektů i žánrů. Na scénu vstoupil s hiphopovou partou Syndrom Snopp, pod jménem Gipsy udělal kontroverzní desku Rýmy a Blues a později výrazně zabodoval se skupinou Gipsy.cz, křížící moderní žánry s romskou hudbou, s níž se stali první českým interpretem vystupujícím na legendárním festivalu Glastonbury. Nedávno pak vydal první album vydané pod svým občanským jménem, na němž poprvé výrazně zabrousil i do popu. Jak s odstupem vzpomíná na album svého projektu Ramonis.cz, které kdysi označil za omyl? Jaké bylo hraní na největším z evropských hudebních festivalů? Na kolik nástrojů vlastně dokáže zahrát? Jak se dostal na společné turné s Karlem Gottem? A proč za dokonalý pop považuje hudbu Taylor Swift?

Poslechněte si celý rozhovor.

ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz.
Facebook: https://www.facebook.com/onairtalks

Popis podcastu

Talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s muzikanty a dalšími hudebními profesionály, natáčená v On Air Café v prodejně kytary.cz v Praze Modřanech.