Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Martin Ledvina ON AIR: “David Stypka byl čaroděj, lidi mu psali, že jeho písničky léčí.”

ON AIR

Kytary.cz

Kultura

Martin Ledvina ON AIR: “David Stypka byl čaroděj, lidi mu psali, že jeho písničky léčí.”

Obrázek epizody Martin Ledvina ON AIR: “David Stypka byl čaroděj, lidi mu psali, že jeho písničky léčí.”

Poslechněte si podcast

25. 11. 2021

36 min

Kytarista, skladatel a producent Martin Ledvina na hudební scénu vstoupil coby člen bluegrassové skupiny Druhá tráva, s níž mimo jiné procestoval i USA. Postupně se však stal vyhledávaným spolupracovníkem a producentem jiných hudebníků, mezi nimiž jsou například Lenka Dusilová, skupina Mandrage či Marek Ztracený. Již řadu let však Martin spolupracuje v tandemu s vlivným vyhledavačem talentů Martinem Červinkou, pro nějž produkoval hudebníky jako skupina Jelen či zpěvačka Debbi. V posledních letech pak Martin Ledvina úzce spolupracoval také s letos předčasně zesnulým hudebníkem Davidem Stypkou, pro nějž (a společně s jeho doprovodnou skupinou Bandjeez) nedávno dokončil jeho posmrtné album s názvem Dýchej. Jaké to je zabývat se v Česku vyhledáváním talentů? Co podle něj musí hudebník nebo skupina mít, aby v našich podmínkách uspěli? Jak dnes podle něj vypadá český bluegrassová scéna? A jak se mu pracovalo na desce písní zesnulého kolegy a kamaráda? Podívejte se na celý rozhovor. ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz. Facebook: https://www.facebook.com/onairtalks Přehled starších dílů zde: http://bit.ly/VsechnyOnAirRozhovory Starší díly On Air si můžete poslechnout i ve formě podcastů zde: Spotify http://bit.ly/OnAirRozhovorySpotify Apple Podcasts https://podcasts.apple.com/cz/podcast... #rozhovor​ #martinledvina #davidstypka

Popis podcastu

Talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s muzikanty a dalšími hudebními profesionály, natáčená v On Air Café v prodejně kytary.cz v Praze Modřanech.