Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Martin Kyšperský (Květy) ON AIR: „Lucie a Wanastovky pro mě byli v dospívání bohové.“

ON AIR

Kytary.cz

Hudba

,

Umění

Martin Kyšperský (Květy) ON AIR: „Lucie a Wanastovky pro mě byli v dospívání bohové.“

Obrázek epizody Martin Kyšperský (Květy) ON AIR: „Lucie a Wanastovky pro mě byli v dospívání bohové.“

Poslechněte si podcast

4. 3. 2021

32 min

Skladatel, textař, kytarista a zpěvák Martin Kyšperský založil brněnskou skupinu Květy v první polovině 90. let pod dojmem fotografií z obalu alba skupiny Lucie. Od té doby se Květy staly jednou ze zásadních uskupení české, respektive brněnské alternativní scény, o čemž svědčí již to, že za své loňské album s názvem Květy květy získali už třetí nominaci na cenu hudebních kritiků Apollo. V On Air Martin prozradil, že jeho prvním rockovým koncertem byla Lenka Dusilová, s níž už několik let spolupracuje coby textař, a to včetně její aktuální desky Řeka, která byla rovněž nominována na cenu Apollo. Jak přišel ke svojí přezdívce Evžen? Jak vzpomíná na brněnskou klubovou scénu 90. let a kam tehdy chodil nejraději? Jak se dají napsat texty pro celé album během jediné cesty vlakem z Prahy do Brna? A jak vzpomíná na svoje první setkání se zpěvačkou Nikolou Muchou, s níž založil skupinu Mucha?

Poslechněte si celý rozhovor.

ON AIR je talk show hudebního publicisty Pavla Kučery s hudebníky a lidmi z hudební branže. Nový díl je uveřejněn každý týden na YouTube kanálu kytary.cz. Facebook: https://www.facebook.com/onairtalks